Uczmy się cierpliwości

W Polsce i w wielu innych krajach świata prezesi klubów piłkarskich mają często jedną poważną wadę. Brakuje im cierpliwości. A ta czasami jednak popłaca.

Doskonałym przykładem tego jest grające w Serie A Udinese, które obecnie prowadzi trener Francesco Guidolin. Zespół obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli i gra chyba na miarę swoich możliwości. Tak jednak jeszcze kilka tygodni temu nie było. Wówczas to jedenastka z takimi nazwiskami jak Di Natale, Isla, Inler, Sanchez , Handanovic i Zapata zajmowała ostatnią pozycję i przegrywała wszystkie spotkania jak leci.

Baty od Juventusu Turyn czy niespodziewana przegrana z Bologną  na pewno były ciosem dla kibiców i niemałym szokiem dla obserwatorów ligi włoskiej. Nikt przed sezonem nie zakładał, że klub z Udine spadnie z ligi w fatalnym stylu, a po starcie sezonu na to się zanosiło. Na szczęście władze klubu postanowiły wykazać się cierpliwością i ograniczyły się tylko do ‚straszaków’ wobec szkoleniowca. Dzięki temu dzisiaj Udinese jest na dobrej drodze do bezpiecznego utrzymania w lidze, a może i czegoś więcej. Warto było więc podjąć właściwą decyzję i nie zwalniać Guidolina po kilku tygodniach nowego sezonu.

Szkoda, że w naszym uroczym kraju tak dobrze nie ma i rzadko który trener po fatalnym początku sezonu ‚przeżywa’ na swoim stanowisku. Zdecydowanie częściej jesteśmy świadkami zmian, zwolnień i ogólnych pretensji do siebie trenerów i władz. Potem też najczęściej jest rozczarowanie fanów, którzy sezon spisują na straty.

Co ciekawe, w tym roku takich klubów, gdzie cierpliwość zdaje się opłacać jest trochę więcej. Choćby Deportivo La Coruna w Hiszpanii czy Liverpool w Anglii. Chociaż nie, przykład ‚The Reds’ nie jest najlepszy, bo fani chyba znowu będą rozczarowani i decyzje władz odnośnie Hodgsona niewiele tutaj pomogły i pomogą.  Ale to już może materiał na inny artykuł.

PS. Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na facebooku. Na bieżąco publikujemy tam linki do wszystkich naszych wpisów, czasem także ,,wrzucamy? coś interesującego gratis.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI