Ula odpada, Aga gra dalej

Agnieszka Radwańska

Ze zmienną skutecznością grały dziś siostry Radwańskie na turnieju WTA w Tokio. Urszula gładko przegrała z Angelique Kerber, a Agnieszka pokonała Jamie Hampton.

Urszula Radwańska po wczorajszej wygranej z Aną Ivanović, dziś liczyła na kolejną niespodziankę. Szybko wybiła jej to jednak z głowy szósta rakieta świata – Niemka Kerber. Mecz trwał niecałą godzinę i zakończył się wynikiem 1:6 1:6, który doskonale obrazuje różnicę klas między obiema tenisistkami.

Agnieszka miała dużo łatwiejszą rywalkę – 91. zawodniczkę rankingu – Amerykankę Hampton. Pierwszego seta krakowianka wygrała 6:4, choć nie było to łatwe zadanie. Rywalka dobrze serwowała, a Isia miała częste kłopoty z wygrywaniem swojego pierwszego serwisu. Na szczęście nie spowodowało do przegranej w secie.

Druga partia była już nieco łatwiejsza – Polka szybko objęła prowadzenie 4:1, by mimo jednego przełamania Hampton spokojnie wygrałć 6:3 i awansować do ćwierćfinału. Tam spotka się z Karoliną Woźniacką, która dziś wyeliminowała Chinkę Na Li. Mecz jutro ok. 11:30-11:45.