Luis Suarez reaktywacja – Anglicy na kolanach

Dwa gole Luisa Suareza dały Urugwajowi wygraną nad Anglią 2:1 i przedłużyły szanse tej drużyny na awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

Grający na mistrzostwach świata 2014 po raz pierwszy Suarez uratował swoją drużynę w meczu "o życie". Zarówno Anglia jak i Urugwaj zostały pokonane w pierwszej kolejce i koniecznie potrzebowały wygrać czwartkowe starcie w Sao Paulo. Napastnik Liverpoolu trafił na 1:0 w 39. minucie, gdy precyzyjną główką pokonał Harta. Warto odonotwać też fenomenalną asystę Edinsona Cavaniego.

Po przerwie Urugwajczycy ruszyli na Anglików, chcąc szyko podwyższyć na 2:0 i kilka razy byli tego bardzo blisko. Najlepszą okazję zmarnował Cavani, który nie trafił do bramki z 7 metrów.

Wydawało się, że zmarnowane okazje zemszczą się na Urugwajczykach. W 75. minucie Wayne Rooney trafił z najbliższej odległości do bramki Muslery dając remis 1:1.

Dziesięć minut potem Urusi znów byli na prowadzeniu. Po wybiciu bramkarza Muslery jeden z Anglików niefortunnie zgrał piłkę wprost pod nogi Suareza, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Harem i ustalił wyniki meczu na 2:1.

W piątek o 18:00 Włochy grają z Kostaryką w drugim meczu tej grupy .Jeżeli padnie remis Anglia będzie wyeleiminowana definitywnie z turnieju. Nawet jeśli wynik będzie inny, to ekipa Roya Hodgsona ma bardzo niewielke szanse na awans. Walkę o dwa premiowane miejsca stoczą Italia, Kostaryka i Urugwaj.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, grupa D, Sao Paulo, 19/06 g. 21:00