Urugwaj i Kostaryka otwierają „grupę śmierci”

Urugwaj i Kostaryka zmierzą się w sobotę o 21:00 czasu polskiego w pierwszym meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii, uchodzącej za grupę śmierci. Oprócz wspomnianych zespołów są w niej jeszcze Anglia i Włochy.

Czwarta drużyna ubiegłego Mundialu – Urugwaj, w 2011 roku poszła za ciosem i sięgnęła w Argentynie po Puchar Ameryki. Potem kadrę Maestro Tabaraza dopadł kryzys, który przełożył się na kłopoty w kwalifikacjach do MŚ 2014. Urusi ostatecznie dostali się do nich poprzez baraże z Jordanią i teraz liczą na powtórkę z turnieju w RPA, gdzie odpadli dopiero po dramatycznym półfinale z Holandią. 

Urugwaj od początku nie będzie miał jednak łatwo, mimo losowania z pierwszego koszyka trafił na trudnych rywali, a na dodatek z problemami zdrowotnymi przed turniejem zmagał się nalepszy gracz – Luis Suarez z Liverpoolu. W grupie z Kostaryką, Anglią i Włochami każdy stracony punkt może oznaczać przedwczesne pożegnanie z turniejem. 

Podczas meczu w Fotalezie Suarez prawdopodobnie nie wystąpi, ale Urusi i tak będą faworytami. Kostaryka to zespół, który potrafi sprawić niespidziankę, ma kilku ciekawych graczy, ale ogólny potencjał drużyny z Ameryki Centralnej jest najniższy w grupie. 

Spotkanie, które rozpocznie się o 21:00 czasu polskiego awizowane jest jako starcie Edinsona Cavaniego, który wobec kontuzji Suareza ma być głównym "żądłem" drużyny z fantastycznym bramkarzem Keilorem Navasem z Levante. 

Transmisja meczu Urugwaj – Kosaryka w TVP 1, a po zakończeniu – dokładnie o północy prawdziwy hit – Anglia – Włochy. 

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, grupa D, Fortaleza, 14/06 g. 21:00

Urugwaj flaga
URUGWAJ

TV: TVP1
 

Kostaryka flaga
KOSTARYKA


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/