Urugwaj z Anglią o „życie” w czwartkowy wieczór

Roy Hodgson Anglia

W czwartek o 21:00 Urugwaj zagra w Sao Paulo z Anglią, w meczu "o wszystko" dla tych uznanych drużyn. Obie przegrały bowiem swoje pierwsze spotkania w grupie D i są na granicy odpadnięcia z turnieju. 

O ile porażki Anglii z Włochami można było się spodziewać, to już klęska Urugwaju z Kostaryką była wielką niespodzianką. Wyniki takie spowodowały, że pojedynek drugiej kolejki, jest popularną w Polce "grą o wszystko" dla obu drużyn. Gdyby wnioskować tylko i wyłącznie na podstawie piewszej kolejki, to Anglicy pozostawili po sobie o niebo lepsze wrażenie i powinni być faworytami czwartkowej potyczki. 

Wiadomo już niemal na sto procent, że w drużynie Urugwaju na boisku pojawi się Luis Suarez. Snajper Liverpoolu jest po kontuzji i w pojedynku z Kostaryką zasiadł na ławce, gdyż wydawało się, ze jego obecność nie będzie potrzebna. Przy stanie 1:1 został posłany na rozgrzewkę, ale ostatecznie, gdy wynik zrobił się już bardzo niekorzystny, Tabarez zdecydował się nie ryzykować zdrowiem napastnika.

W Anglii trwa natomiast wielka dyskusja na temat roli Wayne'a Rooneya. Gracz Manchesteru United miał asystę przeciw Włochom, ale to nie zmienia faktu, że wielu obsrwatorów i kibiców nie widzi dla niego miejsca w pierwszym składzie, a sam selekcjoner Roy Hodgson nie za bardzo m pomysł na to, gdzie wystawić zawodnika – ostatnio Roo grał na skrzydle, czy teraz przypadnie mu inna pozycja?

Spotkanie w Sao Paulo rozpocznie się o 21:00 czasu polskiego, sędziował będzie je Hiszpan Vellasco Carballo.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, Grupa D, Sao Paulo, 19/06 g. 21:00

Urugwaj flaga
URUGWAJ

   

Flaga Anglii
ANGLIA

 


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/