US Quevilly dyktuje warunki.

Pełna nazwa klubu to Union Sportive Quevillaise. Założony w 1902 roku. Gra na małym , liczącym zaledwie 2000 miejsc Stade Amable Lozai. Trzecioligowiec, który podbija serca Francuzów, śmiało kroczy przez Francję, ogrywając kolejne zespoły. Co warte odnotowania  w  sezonie 2009/10 Quevilly było półfinalistą Pucharu Francji, pokonując po drodze US Boulogne i…Stade Rennes.

W półfinale Pucharu Francji rewelacja rozgrywek pokonała właśnie Les Rouges et Noirs w stosunku 2:0. Pół-amatorzy na co dzień grający na trzecim szczeblu rozgrywkowym są niczym walec niszczący na swej drodze wszystkie ogniwa, które staną mu drodze.  Paradoksalnie, Quevilly nie przewodzi w 20-zespołowej lidze. Plasuje się dopiero na czternastej pozycji z 37 punktami na koncie po 31 rozegranych spotkaniach i wciąż nie jest pewne utrzymania, gdyż zespoły ze strefy spadkowej mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Klub z północy Francji przed trzema tygodniami  trafił w ćwierćfinale na przeżywającą kryzys Marsylię. Podopieczni Didiera Deschampsa  notują złą passę. Już od dziesięciu kolejek nie potrafią zapisać na swoim koncie kompletu punktów.

Jedyną dla nich nadzieją na puchary jest wygranie Pucharu Ligi. Les Phocéens tegoroczny sezon ligowy mogą śmiało nazwać straconym. 13-punktowa strata do miejsca premiowanego grą w mniej prestiżowej Lidze Europy i 16 ”oczek” do uzyskania prawa gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, a na odrobienie strat zaledwie siedem kolejek. Niemożliwe? Niewykonalne? Jedyną nadzieją dla mistrzów Francji sprzed dwóch sezonów jest pokonanie na Stade de France piłkarzy Rémi Garde. Triumfując, trzeci raz z rzędu wznieśliby puchar.

Zespół z Lyonu w półfinale Pucharu Francji ograł grające w dziesiątkę od 38 minuty Gazélec FCO Ajaccio.  Les Gones strzelili cztery gole grając ”pierwszym garniturem?”. Tym samym zachowali szanse na dublet, który może przekreślić porażka z rozpędzonym trzecioligowcem. Piłkarze z Seine-Maritime mogą powtórzyć bowiem triumf swoich przodków sprzed…85 lat.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.
http://jedenastunamurawie.blox.pl/html