Utrzymać siłę rażenia

Borussia Dortmund do mistrzostwa Niemiec, traci już naprawdę niewiele. Właściwie to brakuje jej czterech punktów.

W tym sezonie, w Bundeslidze ukształtowała nam się praktycznie nowa potęga. Potęga, zwana Borussią Dortmund. Po falstarcie w pierwszej kolejce, BVB idzie przez ligę jak burza. Oczywiście były spadki formy, ponowne zwyżki tejże formy, ale kryzysu, poważnego kryzysu, jaki przechodzą często najlepsze zespoły globu nie było. Właśnie to jest najbardziej imponujące, żeby tak młoda drużyna grała tak równo i wypracowała sobie na trzy kolejki przed końcem, przewagę pięciu punktów. Pamiętamy, że było tych punktów przewagi nawet więcej. Przed minioną kolejką BVB miało osiem punktów przewagi.

Wykształciły się w Dortmundzie nowe gwiazdy. Najstarszy piłkarz pierwszej jedenastki to bramkarz, Roman Weidenfeller, czyli 30-latek. Potem jest Kuba i ,,Piszczu”, którzy mają po 26 lat. Poza nimi, pierwsza jedenastka, trzynastka graczy, to piłkarze w przedziale wiekowym 19-23 lata. Większość z nich to reprezentanci swoich krajów, którzy przyciągają coraz większe zainteresowanie. No właśnie, zainteresowanie piłkarzami z Dortmundu rośnie i teraz problemem będzie utrzymać te wszystkie gwiazdeczki. Więcej, dodatkowo przed Ligą Mistrzów się wzmocnić.

Straszne zainteresowanie wywołuje Goetze. Właśnie to ,,Super Mario” może być najtrudniej utrzymać. Jak przyjdzie oferta 30 mln. euro to nie wierzę  by Watzke się zawachał i nie przyjął takiej propozycji. Wierzcie mi, dla mnie ten młodziutki Niemiec wart jest każdych pieniędzy. Imponuje dryblingiem, przyjęciem i w ogóle techniką. Jest bardzo szybki, błyskotliwy i jak dla mnie to on w tych najtrudniejszych momentach może wziąć grę na siebie, pociągnąć zespół za sobą, jedną indywidualna akcją zrobić różnicę. Problemem może być zatrzymanie Sahina. Okazało się, że Turek ma w kontrakcie klauzulę, która mówi, że można go wykupić za 6 mln., a jak pokazał ostatni mecz w Gladbach, BVB bez Nuriego ma bardzo utrudnione zadanie. Da Silva gra zupełnie inaczej, niż on. Nie podchodzi tak pod grę, nie pracuje na całej długości boiska.

Jednak nie tylko trzeba utrzymać siłę, ale także się wzmocnić, bo Borussia z tak krótką ławka rezerwowych cudów w LM nie zdziała na pewno. Sądzę jednak, że to nie będzie problemem, bo w okręgu poważnego zainteresowania Borussi, są tacy piłkarze jak Reus, czy Gundogan.

Tylko cały czas pozostaje pytanie: czy BVB utrzyma swoją siłę i zwojuje coś w przyszłorocznej LM, czy może tylko ten sezon był jeden, wyjątkowy, a na powtórkę z rozrywki jeszcze będziemy długo czekać?

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl