Veszprem wyeliminował Orlen Wisłę z Ligi Mistrzów

Orlen Wisła Płock przegrał z MKB Veszprem 26:31 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wicemistrzowie Polski odpadli z dalszej rywalizacji mimo wygranej we własnej hali. 

Płocczanie przyjechali na Węgry z jednobramkową zaliczką z własnej hali. Niestety w grze "o awans" z utytułowanym rywalem byli tylko przez około kwadrans spotkania rewanżowego. W 12. minucie meczu utytułowani gospodrze po raz pierwszy wyszli na dwubramkowe prowadzenie i od tego momentu panowali na parkiecie. W ciągu kolejnych kilku minut różnica między oboma zespołami jeszcze wzrosła i na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu Veszprem 16:11. Na ten wynik zapracowała cała węgierska ekipa, ale szczególne słowa uznania należały się bramkarzowi Mirko Alilovicowi, który wielokrotnie powstrzymywał dobrze przygotowane ataki Nafciarzy. 

Po przerwie Wisła ambitnie walczyła o odrobienie strat, ale nie potrafiła zbliżyć się do przeciwnika na mniej niż cztery gole. Veszprem niesiony wspaniałym dopingiem swoich kibiców spokojnie wygrał 31:26 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. 

W poniedziałek w Mannheim swój mecz 1/8 finału tych rozgrywek rozegra druga polska drużyna – Vive Targi Kielce. Mistrzowie kraju mają trzy gole zaliczki w starciu z Rhein Neckar Loewen. 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/