Polacy błyszczą tylko w Borussii… [wideo]

W meczu 27. kolejki piłkarskiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała VfB Stuttgart 2:1. W rolach głównych wystąpili w tym spotkaniu Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, którzy zdobyli po jednej bramce.

Goście objęli prowadzenie w 29. minucie po trafieniu Piszczka. To trzeci z rzędu mecz polskiego obrońcy ze strzeloną bramką (pokonywał też bramkarzy Ukrainy i San Marino w niedawnych meczach reprezentacji).

Remis zagościł na tablicy wyników 2 63. minucie po strzale Maxima.

W 70. minucie z boiska wyleciał gracz Stuttgartu Nidermayer. Zawodnik ten skompletował dwie żółte kartki.

Decydujący cios BVB wyprowadziło 8 minut przed końcem – asysta Piszczek, gol Lewandowski:

Dla Roberta był to dziewiąty kolejny występ w Bundeslidze okraszony bramką. Wygrana Borussii oznacza, że Bayern Monachium będzie musiał przynajmniej o jedną kolejkę opóźnić świętowanie tytułu mistrzowskiego.