Vive nie dało rady Barcelonie

Uros Zorman i Denis Buntić, Vive Targi Kielce

FC Barcelona pokonała Vive Targi Kielce 28:23 w meczu półfinałowym turnieju Final 4 EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Mistrzowie Polski nie muszą się wstydzić swojego występu przeciw jednej z najlepszych drużyn klubowych na świecie. Mimo, że nawet przez chwilę nie prowadzili z Barceloną, to przez długie minuty toczyli bardzo wyrównany bój.

Do przerwy Katalończycy wygrywali 13:10, a na ten rezultat zapracowali przede wszystkim doskonałą, agresywną obroną. Zawodnicy Vive mieli problem ze stwarzaniem sobie pozycji rzutowych i kilkakrotnie stracili piłkę, nie mając pomysłu na rozegranie skutecznej akcji. Dodatkowo świetnie spisywał się golkiper Barcy.

Po wznowieniu gry kielczanie ruszyli do ataku ze zwiększoną agresją i pewnością siebie. Rozpoczęli od dwóch bramek i złapania kontaktu. Dużą rolę w poprawie stylu gry ekipy Bogdana Wenty odegrała zmiana taktyki. Mateusz Jachlewski został oddelegowany do indywidualnego krycia Sierhieja Rutenki. Zaowocowało to kilkoma przechwytami i remisem na tablicy wyników. Do końca pozostawał jeszcze kwadrans.

Niestety, w ostatnich piętnastu minutach żółto-niebiescy popełnili zbyt dużo błędów, by marzyć o awansie do wielkiego finału. Gdy Katalończycy odjechali na cztery bramki, Wenta zdecydował się jeszcze na pokerową zagrywkę i wycofanie bramkarza. Wprowadziło to jednak dodatkowe zamieszanie w szeregach jego zespołu, a rywale tylko czekali na taki obrót spraw. Zdobyli dwa gole po rzutach do pustej bramki i spokojnie dowieźli prowadzenie do końca. Ostatecznie Barcelona wygrała 28:23. Vive na pocieszenie zostanie walka o trzecie miejsce.

W drugim półfinale, o 18:00 zmierzą się THW Kiel i HSV Hamburg.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!