Vive po następny skalp pojechało do Silkeborga

W niedzielę o 17:00 w hali Jysk Arena odbędzie się mecz 7. kolejki EHF Ligi Mistrzów między Bjerringbro-Silkeborgiem i Vive Targami Kielce. Piłkarze ręczni ze Świętokrzyskiego powalczą o zachowanie statusu niepokonanych. 

Będzie to już ostatnia kolejka EHF Ligi Mistrzów w tym roku. Na parkiecie w Danii mistrzowie Polski będę bez wątpienia faworytami. Po dramatycznych meczach z macedońskim Metalurgiem ich dalsza grupowa droga wydaje się być usłana różami. Jeżeli w niedzielne popołudnie potrzymają zwycięską serię to będą pewni na 100 procent, przynajmniej drugiego miejsca w grupie, a tak na prawdę zapewnienie sobie pierwszej lokaty w kolejkach planowanych na 2013 rok będzie formalnością.

Duńczycy są obecnie na 4. lokacie i dla nich każdy punkt urwany kielczanom będzie sukcesem zbliżającym ich do wyjścia z grupy. Na swojej stronie internetowej zapowiadają ten mecz, jako starcie z „jedną z najlepszych drużyn w Europie”.

Bogdan Wenta nie będzie mógł w tej konfrontacji skorzystać z usług Tomasza Rosińskiego i Piotra Grabarczyka. Grę uniemożliwi im stan zdrowia.

W rozgrywkach LM Vive grało z tym przeciwnikiem trzykrotnie i za każdym razem zwyciężało. Bilans uzupełniają także 2 wygrane na przedsezonowym turnieju w sierpniu bieżącego roku.

Silkeborg jest liderem duńskiej ekstraklasy, w 11 kolejkach zwyciężył 10, raz remisował i raz przegrał. Ostatnio pokonał Viborg 24:20.

Mecz rozpocznie się w niedzielę o 17:00, a transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

***

Tabele i terminarze EHF Ligi Mistrzów >>

***

Informacje o transmisjach, nie tylko piłki ręcznej, znajdziecie na Tele-Sport.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/