Vive rozpoczyna LM 2014/15 od wygranej z Kadetten

Zespół Vive Tauron Kielce pokonał na wyjeździe szwajcarskie Kadetten Schaffhausen 33:28 w pierwszym meczu sezonu EHL Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych 2014/15.

Mistrzowie Polski byli faworytami spotkania, ale w pierwszej połowie napotkali niespodziewane trudności. Przez około 20 minut to gospodarze prowadzili nieznaczną ilością bramek. Dopiero w 21. minucie Vive pierwszy raz osiągnęło przewagę. Do końca tej części gry, mecz był jednak wyrównany i o jednobramkowej zaliczce kielczan zdecydował gol zdobyty sekundy przed ostatnim gwizdkiem. Do szatni drużyny zeszły przy rezlutacie 15:14 dla gości.

Po wznowieniu gry przewaga Vive Tauron Kielce zaczęła delikatnie rosnąć, ale twarada szwajcarska defenstywa nadal stawiała trudne warunki. Świetnie w całym spotkaniu grał bramkarz Kadetten Nicola Portner. Nie uchroniło to jednak gospodarzy od porażki 28:33, która mogła być wyższa, bo w trakcie drugiej połowy kielczanie prowadzili już nawet siedmioma trafieniami. Najwięcej goli dla zwycięzców rzucił Denis Buntić – 6.

TERMINARZE I TABELE EHF CL 14/15 >>

Kolejny mecz szczypiorniści z Kielc rozegrają 4. października. We własnej hali zmierzą się wówczas z węgierskim Pick Szeged.