Vive Targi Kielce lepsze od THW Kiel!

Szczypiorniści Vive Targów Kielce wyraźnie pokonali we własnej hali THW Kiel w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów piłki ręcznej. Mistrzowie Polski wygrali 34:29 i z kompletem punktów prowadzą w grupie B.

Kielczanie właściwie od początku meczu narzucili swój styl gry bardziej utytułowanym rywalom. Niemiecki zespół nie miał za dużo do powiedzenia w ataku, gdyż doskonale spisywała się defensywa Vive. Dodatkowo kilkoma wspaniałymi interwencjami popisał się Venio Losert. Chorwat zatrzymał m.in. 2 rzuty karne.

Takich problemów jak ich niemieccy odpowiednicy, nie mieli za to gracze ofensywni mistrzów Polski. W pierwszej połowie wykorzystywali oni zdecydowaną większość swoich ataków i nie mylili się z 7 metrów. Przełożyło się to na prowadzenie do przerwy 17:11.

W drugiej odsłonie THW nieznacznie zmniejszyło straty, ale nie było w stanie ani na moment złapać kontaktu z ekipą Bogdana Wenty. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem Vive Targów 34:29.

Vive prowadzi w grupie z 8 pkt na koncie, THW jest drugie i traci dwa „oczka”. Czwartą pozycję zajmuje Orlen Wisła Płock, który jutro zmierzy się w Kopenhadze z tamtejszym Koldingiem (3. lokata w tabeli) Do 1/8 finału awansują cztery najlepsze zespoły. Tabele, wyniki i terminarze Ligi Mistrzów EHF znajdziecie TUTAJ.

Vive Targi Kielce – THW Kiel 34:29 (17:11)

Kielce: Szmal, Losert – Grabarczyk, Jurecki 8, Tkaczyk, Olafsson, Chrapkowski, Aquinagalde 4, Bielecki, Jachlewski, Strlek 5, Lijewski 4, Buntić, Musa 2, Rosiński 4, Cupić 7

Kiel: Sjostrand, Palicka – Hansen 5, Sigurdsson 4, Sprenger 1, Ekberg 5, Lauge 1, Zeitz 2, Jallouz, Klein, Jicha 7, Vujin 4

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!