Trzecia wygrana VIVE

W swoim trzecim meczu EHF Ligi Mistrzów Vive Targi Kielce pokonało Gorenje Velenje 30:24.

Pierwsza połowa to przeciętna gra mistrzów Polski i dobra postawa gości ze Słowenii. Pierwszy kwadrans upłynął na minimalnym prowadzeniu Gorenje, które przez moment wygrywali nawet dwoma bramkami. Po przerwie na żądanie dla Bogdana Wenty gospodarze zaczęli grać nieco lepiej i odrobili nieznaczną stratę. Gra nadal była jednak wyrównana i na przerwę kielczanie zeszli z jednobramkową przewagą – 13:12.

Kluczowe dla przebiegu pojedynku były pierwsze minuty po przerwie. Słoweńcy w ciągu ośmiu minut zdobyli tylko dwa gole, natomiast Vive powiększyło swój dorobek o 5 goli. Czas, o który poprosił trener Gorenje nie przyniósł zamierzonych efektów. Goście w dalszym ciągu grali nieskutecznie, kilka doskonałych interwencji zaliczył Sławomir Szmal i na 15 minut przed końcową syreną różnica między drużynami wzrosła do 6 bramek.

Przez ostatni kwadrans mecz był bardziej wyrównany, drużyny grały punkt za punkt. Ostatecznie Vive wygrało 30:24.

Kielczanie z kompletem punktów prowadzą w grupie C Ligi Mistrzów.