Vive Tauron Kielce o finał LM powalczy z PSG

Rozlosowano pary półfinałowe turnieju Final 4 EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski, Vive Tauron Kielce zagrają z francuskim PSG. Drugą parę tworzą Veszprem z Węgier oraz THW Kiel. 

Turniej finałowy tradycyjnie odbędzie się w Kolonii. Tamtejsza Lanxess Arena będzie gospodarzem półfinałów między PSG i Vive Taruonem oraz Veszpremu z THW Kiel. Spotkania odbędą się 28. maja (sobota), a dzień później zaplanowano mecz o trzecie miejsce wraz z wielkim finałem.

Wstępnie ustalono, że mecz Vive rozpocznie się o 15:15, a drugi półfinał o 18:00. Kolejność gier może się jednak zmienić po negocjacjach ze stacjami telewizyjnymi posiadającymi prawa do transmisji.

Dla Vive Tauronu Kielce będzie to trzeci w historii i drugi z rzędu występ w Final 4. Do tej pory kielczanie dwukrotnie zdobywali brązowe medale.

fot. Anna Cis

Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/