Vive Tauron z pierwszą wygraną w Lidze Mistrzów

Szczypiorniści Vive Tauron Kielce wygrali z francuskim Montpellier HB 30:23 w spotkaniu drugiej kolejki EHF Ligi Mistrzów 2015/16. To pierwsze punkty wywalczone przez mistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Po niespodziewanej przegranej z Pick Szeged w pierwszej kolejce, szczypiorniści Vive Tauron Kielce po raz pierwszy w sezonie Ligi Mistrzów EHF wystąpili przed własną publicznością. Ich rywalem był zespół Montpellier HB, który również poniósł porażkę w ubiegłym tygodniu, przegrywając u siebie z Vardarem Skopje.

Argentyńczyk Diego Simonet kilka miesięcy temu w kieleckiej hali błyszczał skutecznością i rzucił jedenaście goli, co omal nie wyeliminowało Vive Tauronu Kielce w 1/8 finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem rozgrywający Montpellier nie miał „swojego” dnia i w pierwszych trzydziestu minutach nie pokonał Marina Sego ani razu. Nie przeszkodziło to jednak jego kolegom toczyć zaciętego boju z mistrzami Polski. Po nerwowym początku w wykonaniu Francuzów Vive prowadziło już 6:2, ale w kolejnych minutach spotkanie wyrównało się i do przerwy gospodarze mieli już tylko jedną bramkę zapasu (12:11). Nieskutecznego Simoneta (nieudane cztery rzuty) doskonale zastępował w tym czasie Jure Dolenec (cztery bramki w czterech próbach). Jeszcze bardziej był imponujący bilans Krzysztofa Lijewskiego, który skierował do bramki każdy ze swoich pięciu rzutów w pierwszej części meczu.

Po przerwie przyjezdni dotrzymywali kroku graczom Vive tylko przez kilkanaście minut. Potem podopieczni Tałanta Dujeszebajewa zagrali dużo skuteczniej i około sześć minut przed końcem prowadzili już siedmioma bramkami. Montpellier zdołało wtedy jeszcze raz zerwać się do ataku, rzuciło trzy gole grając w liczebnym osłabieniu, ale ostatecznie wyjedzie z Kielc z porażką 30:23.

Najskuteczniejszym graczem w tym pojedynku był Karol Bielecki, który uzbierał siedem trafień. W ekipie z Francji sześć bramek miał Jure Dolenec.