Vive trzecie w Europie! THW Kiel zatrzymane przez kielczan!

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wygrali w Kolonii 28:26 z THW Kiel i zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach EHF Ligi Mistrzów 2014/15.

Spotkanie z THW Kiel obfitowało w zwroty akcji i dramaturgię. Prowadzenie na przestrzeni meczu zmieniało się kilka razy, ale żaden z zespołów nie odskakiwał na więcej niż dwa gole. Dopiero w ostatnich minutach, Vive doskonale wykorzystało dwukrotną grę w przewadze liczebnej i zdołało wyjść na prowadzenie 26:22. Takiej zaliczki nie można było już roztrwonić i po kilku minutach ekipa Tałanta Dujszebajewa mogła świętować drugi w historii brązowy medal Ligi Mistrzów EHF.

Głównymi architektami niedzielnego triumfu byli bramkarz Sławomir Szmal oraz Karol Bielecki, autor dziewięciu bramek.

W wieczornym finale FC Barcelona zagra z MKB Veszprem.