Vive w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Szczypiorniści Vive Targi Kielce pokonali 32:27 Pick Szeged i awansowali do ćwierćfinału EHF Ligi Mistrzów.

Po przegranym meczu na Węgrzech, drużyna Bogdana Wenty musiała wygrać domowe spotkanie przynajmniej dwoma bramkami. Stawka była niebagatelna – pierwszy w historii klubu awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Wypełniona po brzegi Hala Legionów nie mogła być zadowolona po pierwszych fragmentach gry. Gospodarze mieli spore problemy z przeciwnikami i przez większą część pierwszej połowy pojedynku toczyli bardzo wyrównaną bramkę. Dopiero kilka minut przed przerwą udało się zbudować nieznaczną przewagę i wygrać tę część 14:11.

W drugiej odsłonie przewaga kielczan wzrosła do pięciu, sześciu goli. Węgrzy walczyli ambitnie i zdołali jeszcze zmniejszyć stratę do czterech bramek. Piętnaście minut przed końcem gospodarze prowadzili 24:20, a ostatecznie zwyciężyli 32:27.

Najwięcej bramek dla Vivie zdobył Thorir Olafsson – 8. Sześć trafień zaliczył zaś Michał Jurecki. W węgierskim zespole najskuteczniejszy był Jonas Erik Larholm, autor ośmiu bramek.