W czwartek Polska – Wenezuela. Relacja na żywo w PubSport.pl!

Już w czwartek o 20:15 polska reprezentacja siatkarzy rozegra swój trzeci mecz na mistrzostwach świata. Rywalem biało-czerwonych będzie Wenezuela. PubSport.pl przygotował relację LIVE z tego wydarzenia. Początek o 20:10.

Mecz Polski z Wenezuelą zakończy trzecią kolejkę zmagań w grupie A. Wcześniej na parkiet we wrocławskiej Hali Stulecia wyjdą drużyny Argentyny i Kamerunu (13:00) oraz Serbii i Australii (16:30). W tej chwili Polacy prowadzą w tabeli mając 6 punktów. Kolejne cztery zespoły zgromadziły po 3 oczka – w tym gronie są Argentyna, Serbia, Australia i Wenezuela. Bez punktów pozostaje drużyna z Afryki. Biało-czerwoni liczą na kolejną wygraną, która pozwoli im umocnić się na prowadzeniu w grupie. 3 punkty są ważne także z innego powodu – jeżeli Wenezuela awansuje  do drugiej rundy, to wynik tego spotkania będzie wliczony do nowej tabeli.

TABELA I WYNIKI MŚ 2014 >>

Wenezuelczycy mają za sobą spotkania z Argentyną oraz Kamerunem. Z rywalem ze swojego kontynentu nie mieli większych szans i przegrali 0:3, z Kamerunem triumfowali 3:1, a ozdobą meczu był set numer trzy, którego przegrali 31:33.

Stephan Antiga w meczu z Wenezuelą prawdopodobnie nieco zamiesza składzie polskiej drużyny. Na tak długim turnieju ważne jest rozsądne gospodarowanie siłami. Zapowiedzią tego był przedmeczowy trening, na którym Antiga i Blain przetestowali kilka niewidzianych dotąd boiskowych ustawień.

RELACJA LIVE OD 20:10 POD TYM LINKIEM >>