W Falun już biegają – za nami kwalifikacje do rywalizacji indywidualnej

Pierwsza konkurencja mistrzostw świata w Falun już za nami. Tradycyjnie, jeszcze przed ceremonią otwarcia czempionatu odbywają się kwalifikacje do biegów indywidualnych dla reprezentantów najbardziej egzotycznych narciarskich nacji. 

O przepustkę do biegu indywidualnego kobiet na 10 km techniką dowolną walczyły w środę 43 panie z państw takich jak Chiny, Armenia, Bośnia czy Australia. Ich zadaniem było pokonanie 5 km i uplasowanie się na jednym z pierwszych dziesięciu miejsc. Najszybciej wspomniany dystans pokonała Chinka Chi Chungsue, która wyprzedziła Bośniaczkę Tanję Karisik i Australijkę Casey Wright.

 Mężczyźni walczyli na dwa razy dłuższym dystansie. Do biegu na 15 km awansowała czołowa dziesiątka. Najlepszy czasu uzyskał Bułgar Stanimir Biełomażew, drugi był Bośniak Mladen Plakalović, a trzeci dojechał do mety Adam Konya z Węgier. Jedynym biegaczem spoza Europy, który zdobył kwalifikację był Irańczyk Seyd.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz