W Falun już biegają – za nami kwalifikacje do rywalizacji indywidualnej

Pierwsza konkurencja mistrzostw świata w Falun już za nami. Tradycyjnie, jeszcze przed ceremonią otwarcia czempionatu odbywają się kwalifikacje do biegów indywidualnych dla reprezentantów najbardziej egzotycznych narciarskich nacji. 

O przepustkę do biegu indywidualnego kobiet na 10 km techniką dowolną walczyły w środę 43 panie z państw takich jak Chiny, Armenia, Bośnia czy Australia. Ich zadaniem było pokonanie 5 km i uplasowanie się na jednym z pierwszych dziesięciu miejsc. Najszybciej wspomniany dystans pokonała Chinka Chi Chungsue, która wyprzedziła Bośniaczkę Tanję Karisik i Australijkę Casey Wright.

 Mężczyźni walczyli na dwa razy dłuższym dystansie. Do biegu na 15 km awansowała czołowa dziesiątka. Najlepszy czasu uzyskał Bułgar Stanimir Biełomażew, drugi był Bośniak Mladen Plakalović, a trzeci dojechał do mety Adam Konya z Węgier. Jedynym biegaczem spoza Europy, który zdobył kwalifikację był Irańczyk Seyd.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/