W Stuttgarcie zaczynają się schody; Radwańska zagra z Szarapową

Agnieszka Radwańska

Mecz Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową będzie wydarzeniem rundy ćwierćfinałowej turnieju WTA w Stuttgarcie. W piątek o 13:00 panie wyjdą na kort, by stoczyć walkę o półfinał imprezy.

Kocham takie wyzwania.

Tak krótko zapowiewiedziała mecz z broniącą tytułu Szarapową Agnieszka. Będzie to jej jedenasty mecz z tą przeciwniczką. Dotychczas wygrała tylko dwa, ale wydaje się, że tym razem jej szanse na triumf są całkiem spore. Szarapowa dopiero wraca do tenisa po kilkumiesięcznej serii problemów zdrowotnych i do turnieju w Stuttgarcie przystąpiła jako dziewiąta rakieta światowego rankingu. Radwańska plasuje się sześć miejsc wyżej i jest najwyżej rozstawioną zawodniczką niemieckiego turnieju. Rosjanka gra z "szóstką". 

Agnieszka w Stuttgarcie zagrała do tej pory jeden mecz – pokonała w czwartek Włoszkę Vinci 6;4 6:2. Szarapowa ma w nogach dużo więcej – rozegrała już pięć setów. Najpierw w trzech stetach (6:7 7:6 7:6) wygrała z Lucie Safarovą, a potem już szybciej uporała się ze swoją rodaczką Anastazją Pawljuczenkową. 

Dla Szarapowej występ w Stuttgarcie jest bardzo ważny, jeżeli nie dotrze przynajmniej do półfinału, to może po raz pierwszy od trzech lat wypaść z pierwszej dziesiątki rankingu WTA. 

Plan 1/4 turnieju:

  • 13:00 A. Radwańska (1) – M. Szarapowa 6)
  • 15:30 C. Suarez Navarro – S. Errani (8)
  • 18:30 A. Ivanović – S. Kuzniecowa
  • 20:30 J. Janković (5) – A. Klejbanowa

Transmisje ze wszystkich spotkań przeprowadzi TVP Sport.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/