Wank wygrał kwalifikacje w Willingen, Polacy bez problemu awansowali

Andreas Wank wygrał kwalifikacje do konkursu skoków narciarskich w Willingen. Piąte miejsce zajął najlepszy z Polaków – Piotr Żyła. W sobotnich zawodach wystartuje sześciu biało-czerwonych.

Od samego początku organizatorom sporo problemów sprawiał dość silny i zmienny wiatr. Kilkakrotnie podczas serii eliminacyjnej zmuszał on do zmiany długości najazdu. W związku z tym na liście wyników jest sporo „dziwnych” rozstrzygnięć. Na przykład – Daiki Ito, autor najdalszego skoku (145 m) zajął dopiero czwarte miejsce, podczas gdy kwalifikacje wygrał Andreas Wank, który lądował 9 metrów bliżej.

Na podium załapali się także Reruhi Shimizu (142 m) oraz Jurij Tepes (138,5 m). Najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Żyła, który mógł nawet wygrać, ale przez fatalne lądowanie na 144,5 m musiał zadowolić się piątym miejscem. 135,5 metra dało ósme miejsce Dawidowi Kubackiemu. Trzynasty był Maciej Kot – 135,5 m, a jedno miejsce niżej sklasyfikowano Stefana Hulę – 133 m.

Pewny udział w konkursie mieli zapewniony Jan Ziobro i Kamil Stoch. Ten drugi postanowił więc odpuścić skok kwalifikacyjny. Wcześniej jednak dwukrotnie skoczył ponad 135 metrów na treningu. Ziobro oddał tego dnia aż trzy próbne skoki, ale żaden z nich nie mógł zachwycić. Odległości wahały się od 128 m do 131. Z czołowej „10” PŚ najlepiej wypadli Niemcy Freund i Wellinger (135 oraz 134 m). Zawiódł nieco lider PŚ Peter Prevc – 128 m. Słoweniec przeciętnie spisywał się także na treningach.

W Willingen nie startują m.in. Anders Bardal oraz Gregor Schlierenzauer, którzy postanowili w spokoju szykować się do konkursów na ZIO w Soczi.

Więcej o przebiegu eliminacji w archiwum naszej relacji LIVE >>

***

Klasyfikacja i terminarz PŚ w skokach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/