Czarne chmury nad Loftus Road. Co dalej?

Wczoraj, jak grom spadły na kibiców Queens Park Rangers dwie informacje, mogące być kluczowymi dla losów The Hoops w tym sezonie. Otóż zerwania więzadeł krzyżowych, w sobotnim meczu z MK Dons, doznał Alejandro Faurlin, a zwolniony z funkcji managera klubu został Neil Warnock.

Ali Faurlin stał się w tym sezonie liderem ekipy z Londynu. Piłkarz, który przybył do Anglii 2,5 roku temu już w pierwszym sezonie występów w pasiastej koszulce został wybrany piłkarzem roku przez fanów z Loftus. W zeszłej kampanii był bardzo ważnym punktem drużyny, która wygrała Championsip, a teraz zagrał we wszystkich dwudziestu meczach QPR w Premier League i był najrówniej grającym zawodnikiem. Świetny w odbiorze, precyzyjny w rozgrywaniu. Po prostu, kawał klasowego defensywnego pomocnika. Teraz jednak, i tak słabo grający Rangersi, będą musieli sobie radzić bez argentyńskiego generała.

Zwolnienie Warnocka było, z koeli, bardzo zaskakujące dla praktycznie wszystkich, a przynajmniej większośći. Fakt faktem, drużyna, która nieźle wystartowała i jeszcze dwa miesiące temu była na dziewiątym miejscu, od tego czasu nie wygrała żadnego meczu i jest teraz ledwie punkt nad kreską. QPR grał w ostatnich tygodniach po prostu źle – słabo w obronie i bez błysku w ofensywie. Czara goryczy przelała się w minioną sobotę, kiedy R’s, po bardzo słabiutkim występie, tylko zremisowali z trzecioligowcem z Milton Keynes w FA Cup, strzelając wyrównująca bramkę rzutem na taśmę.

Słabe wyniki – taka jest oficjalna postawa zarządu, a dokładniej właściciela Tony’ego Fernandesa – odnośnie powodu zwolnienia Warnocka. W kuluarach mówi się jednak, że Fernandesowi bardzo nie spodobała się styczniowa lista transferowa jaką sporządził Warnock. Na pierwszych jej miejscach byli tacy piłkarze jak Yakubu, Samba, (Andy) Johnson czy Onuoha. Malezyjski boss nie tego jednak oczekiwał, chciał „wielkich nazwisk”.

Warnock od lat jest osobą kontrowersyjną, niezwykle barwną. Tak było i teraz. Krytykował sędziów, krytykował FA. Choć powody także miał. Teraz jednak na Loftus Road jest już (prawie) Mark Hughes, który jeśli dogada się odnośnie warunków współpracy, to zapewne obejmie drużynę beniaminka. Walijczyk ma swoją markę, na swojej robocie się zna.

QPR ostatnio faktycznie grało słabiutko więc powód swojej decyzji Fernandes ma i nikomu tłumaczyć się z tego nie musi. Jak sam mówi oczekiwania ma dużo większe i Warnock, w ostatnim czasie, ich nie spełniał. Malezyjczyk ma nadzieję, że nowy trener odmieni drużynę. Tak jak to się stało jak w przypadku Sunderlandu i Martina O’Neilla. Z drugiej strony, szkoda jednak, że nie dał dokończyć roboty Warnockowi.

Sytuacja przypomina nieco sytuację w Newcastle sprzed ponad roku. Tam, także z powodu słabych wyników, oraz także niespodziewanie, zwolniono Chrisa Hughtona, który też dopiero co wprowadził Sroki na salony w glorii zwycięzcy Championship. Kibice byli niezadowoleni ani ze zwolnienia Hughtona, ani z mianowania jego następcą Alana Pardew. Teraz jednak nikt nad Tyne bez Pardew nie wyobrażają sobie ekipy z St James’s.

Ciężko powiedzieć, czy zwolnienie Warnocka w tym momencie – na samym starcie okna transferowego – jest dobrym ruchem Fernandesa. Kadrowo QPR – szczególnie w ofensywie – teoretycznie nie prezentuje się źle. Jednak wszyscy ci na których najbardziej liczono, zawodzą: Campbell, Bothroyd, Taabart. Szczególnie ten ostatni, najlepszy piłkarz Championship zeszłego sezonu, od którego w QPR zależało bardzo dużo. Teraz lider zawodzi i to widać w grze całego zespołu. Zawodzą także sprowadzeni napastnicy, których przyćmił ten, co po ich przyjściu miał być „ostatnim wyborem” w ataku. A tylko on nie zawodzi. Warnock widział co się dzieje, planował zmiany. W 20 meczach Queens Park ugrał tylko 17 punktów i strzelił ledwie 19 bramek, tracąc aż 35. Roszad dokona jednak ktoś inny. Szkoda, że Warnockowi nie dano dokończyć tego, co zaczął na wiosnę 2010 roku, kiedy The Hoops pałętali się w ogonie zaplecza BPL. Miejmy jednak nadzieję, że Fernandes się nie mylił…


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Adrian Adamus
tu piszę: http://www.angielskapilka.com/ http://futbolnanie.blox.pl/html
http://www.myspace.com/adek666a