Wartościowe wyniki Jagaciak i Cichockiej na MŚ w Londynie

Stadion Olimpijski w Londynie

Medalowe starty Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron, nie były jedynymi występami reprezentantów Polski podczas czwartego dnia MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017. W finale trójskoku szóste miejsce zajęła Anna Jagaciak-Michalska, a na 1500 m siódma była Angelika Cichocka.

Finał trójskoku zapowiadał się dla nas ciekawie, ze względu na obecność Anny Jagaciak-Michalskiej. Nasza zawodniczka dobrze otworzyła konkurs i po skoku na 14,13 m, zajmowała piątą pozycję. W drugiej próbie udało się jej poprawić o kolejne 12 cm i wskoczyć na czwarte miejsce. Co prawda chwilę potem spadła na szóste, ale i tak pewnie awansowała do ścisłego finału. Co ważne, każdy jej kolejny skok był poza granicę 14 metra. Z szóstej lokaty nie udało się już „uciec”, ale wynik i tak należy uznać za pozytywny. Walkę o złoto stoczyły reprezentantki Ameryki Południowej – Wenezuelka Rojas i Kolumbijka Ibarguen. Wygrała ta pierwsza z przewagą 2 cm. Brązowy medal przypadł zaś Rypakowej z Kazachstanu.

W pasjonującym finale na 1500 m kobiet siódma była Angelika Cichocka. O złoto na ostatnim okrążeniu walczyły Kenijka Kipyegon i Holenderka Hassan. Wygrała Kipyegon, a jej rywalka osłabła tuż przed metą i nie stanęła nawet na podium. Medale zdobyły wobec tego Amerykanka Simpson i Semenya z RPA.

Mistrzem świata na 110 m przez płotki został Jamajczyk McLeod, który pokonał Rosjanina Szubienkowa i Węgra Baji. Warto oddać, że srebro Szubienkowa, to pierwszy krążek wywalczony w Londynie, przez sportowca formalnie niezrzeszonego z żadną federacją narodową. To efekt dyskwalifikacji rosyjskiego związku.

W kwalifikacjach na 400 m przez płotki awans do półfinału wywalczyła Joanna Linkiewicz., która była co prawda dopiero piąta w swoim biegu, ale czas 56,18 okazał się wystarczający i Polkę obejrzymy w kolejny w kolejnej rundzie.

Dopiero szóty w swoim półfinale, bez szans na promocję do rozgrywki medalowej w rywalizacji na 400 m przez płotki był Patryk Dobek. Zanotował wynik 49,40.

Awansować do najlepszej ósemki nie dała rady także Iga Baumgart w „płaskim” biegu na 400 m, szósta w swojej serii.

Przypomnijmy, że w finale rzutu młotem Polki zdominowały rywalki i zdobyły dwa z trzech medali. O wyczynie Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron przeczytasz tutaj.