Ważny dzień w ekstraklasie

Jak w każdą niedzielę – dziś tylko dwa mecze w T-Mobile Ekstraklasie, ale za to oba szalenie istotne w kontekście walki o tytuł i puchary. W Zabrzu Górnik podejmie Koronę, a w Warszawie Polonia zmierzy się ze Śląskiem. 

Rozpędzona Korona, by potwierdzić mistrzowskie aspiracje powinna mecz z Górnikiem wygrać. W formie jaką zaprezentowała tydzień temu – jest w stanie to zrobić. Ewentualna wygrana, zbliży kielczan na jeden punkt do Legii i zrówna ich z Ruchem Chorzów. Za Koroną znajdzie się natomiast Śląsk Wrocław, który o 17.00 zmierzy się z Polonią. Wrocławianie, mimo beznadziejnej gry wiosną, dostaną dziś szansę odzyskania fotela lidera ligi, Polonia z nowym trenerem – Czesławem Michniewiczem spróbuje wrócić do gry. Trzy punkty z wrocławianami dałyby jej podstawy, by znów realnie myśleć o miejscu na podium.

14:30 Górnik Zabrze – Korona Kielce

Górnik Zabrze może pomału szykować się do podsumowywania sezonu – żadna krzywda już się zabrzańskiemu klubowi nie stanie. W górę tabeli spoglądać też nie ma po co. Gospodarze mogą spokojnie dograć sezon, oby tylko nie robili tego spokojnie jak Widzew Łódź. Korona – przeciwnie, dla niej sezon dopiero się zaczyna. Poważnym problemem Leszka Ojrzyńskiego przed tym spotkaniem jest zawieszenia Pawła Golańskiego. Wydaje się jednak, że spokojnie powinien zastąpić go Kamil Kuzera. W piątek kieleckie media bardziej obawiały się o występ Vukovica, Stano i Lisowskiego, którzy narzekali na urazy po ostatnim meczu.

W Górniku jedynym problemem może być brak Michała Zielińskiego, wypożyczony z Korony gracz nie może zagrać ze względu na zapisy w umowie. Zgodnie z nimi, Górnik musiałby zapłacić Koronie 100 tysięcy złotych za grę napastnika. Wbrew prima aprilisowym informacją oficjalnej strony kieleckiego klubu – takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Transmisja w Polsacie Sport i Canal + Sport, wynik na żywo TUTAJ

17:00 Polonia Warszawa – Śląsk Wrocław

Czesław Michniewicz zdaje się wierzyć, że ten sezon jeszcze nie jest dla Polonii stracony. W piątkowym wywiadzie dla Przeglądu Sportowego sugerował, że mistrzowskie szanse Polonii wciąż są realne. Jednocześnie jednak, przyznał, że jedną z pierwszych rzeczy jaką ustalił z prezesem Wojciechowskim był… sposób ewentualnego zwolnienia. Panowie zgodzili, się że rozstaną się z klasą i w zgodzie. Zobaczymy…

Jeżeli chodzi o elementy czysto piłkarskie to Czarne Koszule mają spore problemy kadrowe. W przegranym meczu z Koroną kilku piłkarzy złapało głupie kartki i dziś muszą pauzować. Są to Sadlok, Cani i Jeż. Z powodu kontuzji nie zagra też Bruno.

Śląsk osłabiony tylko brakiem Celebana, który nie wystąpi po raz pierwszy od 54 ligowych spotkań.

Transmisja meczu w Canal + Sport. Wynik na żywo: TUTAJ


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/