Według mediów w Ghanie ekipa USA złamie przepisy FIFA przed MŚ

USA piłka nożna

Jurgen Klinsmann planuje, że obóz przygotowawczy ekipy USA do MŚ Brazylia 2014 rozpocznie się 14 maja. Data ta koliduje z terminami FIFA, która przeznaczyła czas między 19 a 25 maja na odpoczynek dla graczy, którzy wezmą udział w Mundialu.

Do 13 maja selekcjonerzy 32 uczestników MŚ mają czas na przesłanie do FIFA szerokich składów złożonych z 30 piłkarzy. Z tej 30 do 2 czerwca muszą wybrać 23-osobowe kadry na mistrzostwa. Klinsmann chce, by w maju ćwiczyło z nim na obiektach Uniwersytetu Stamford w Kalifornii od 26 do 28 piłkarzy. Liczniejsza grupa mogłaby wprowadzić chaos w przygotowania. 

Sprawę terminów FIFA podnoszą media w Ghanie, która będzie pierwszym rywalem Stanów Zjednoczonych w Brazylii. Mecz ten rozegrany zostanie o północny czasu polskiego z 16 na 17 czerwca w Natal. Uważają one, że USA ryzykuje snakcje ze strony międzynarodowej federacji, ze względu, że ich obóz ma rozpocząć się 11 dni przed datą startu okresu przygotowawczego do mundialu, którą FIFA wyznaczyła na dwa dni po finale LM, czyli 26 maja. Tydzień przed spotkaniem w Lizbonie, wszyscy piłkarze umieszczeni w szerokich 30-osobowych kadrach, a nie będący graczami finalistów Champions League, mają dostać czas na odpoczynek przed najważniejszą imprezą roku.

Na razie nie wiadomo jak FIFA podejdzie do takiego postępowania Amerykanów. Ci opócz treningów zaplanowali także trzy mecze kontrolne: 27 maja w San Francisco zmierzą się z Azerbejdżanem, 1 czerwca w Harrison zagrają z Turcją, a 7 czewca w Jacksonville sprawdzą się z innym finalistą MŚ – Nigerią. W fazie grupowej brazylijskiego mundialu ekipa Klinsmanna zagra ze wspomnianą Ghaną, a także z Portugalią i Niemcami.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/