Weekend na europejskich stadionach

Piłka nożna - Pubsport.pl

W sobotę i niedzielę emocji na boiskach piłkarskich było, co nie miara i z pewnością nawet najbardziej wybredny fan znalazł coś dla siebie.

Na temat Gran Derbi, czyli spotkania FC Barcelony z Realem Madryt (2:2) nie będę nic pisał bowiem wcześniej zrobili to już moi koledzy z redakcji…

Atletico M. 2 : 1 Malaga

W niedzielnym hicie Serie A, Inter okazał się lepszy od swojego największego rywala AC Milanu. Nerazzurri wyszli na prowadzenie już w 3. minucie, wówczas na listę strzelców wpisał się obrońca Walter Samuel. Riccardo Montolivo strzelił, co prawda bramkę wyrównującą, jednak nie została ona uznana przez arbitra spotkania. Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca ze względu na czerwoną kartkę dla piłkarza Interu Mediolan Nagatomo. Podopiecznym Andrei Stramaccioniego udało się utrzymać korzystny rezultat, dzięki któremu zapewnili sobie trzy cenne punkty. Liderem ligi włoskiej są obecnie dwie drużyny Napoli i Juventus Turyn.

Milan 0 : 1 Inter

Prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie zagrał Manchester United, który pokonał na wyjeździe Newcastle 3:0. W 8. minucie dośrodkowanie van Persiego wykorzystał Evans, który pewnym strzałem głową pokonał Harpera. Kilka minut później było już 0:2. W 16. minucie kolejne dośrodkowanie (tym razem Rooneya) skutecznie wykończył  Evra. Najlepszą okazję na bramkę dla Newcastle miał Cisse. Po jego strzale piłka przekroczyła linię bramkową (co świetnie pokazały powtórki), jednak arbiter zadecydował inaczej. 20 minut przed końcem spotkania wynik świetnym strzałem z dystansu ustalił Cleverley.  Po zwycięstwie na St James Park Czerwone Diabły mają 15 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Do lidera, Chelsea, tracą 4 punkty. Newcastle jest dziesiąte.

Newcastle 0 : 3 Man Utd

Olympique Marsylia po ciekawym meczu zremisował z Paris Saint Germain 2:2. Pierwszą bramkę w  17. minucie strzelił napastnik Marsylii Gignac. Kilka minut później dwoma golami odpowiedział Ibrahimović. Podrażniony skutecznością swojego rywala Gignac trafił jeszcze raz przed przerwą i taki wynik już się nie zmienił. Dzięki wywalczeniu jednego punktu gospodarze utrzymali pozycję lidera Ligue 1. Marsylia ma na swoim koncie dziewiętnaście punktów i o trzy wyprzedza PSG.

Patryk Gęsicki

Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.