Weronika Nowakowska-Ziemniak wicemistrzynią świata w biathlonowym sprincie!

Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła w fińskim Kontiolahti srebrny medal mistrzostw świata w biathlonie w konkurencji sprintu na 7,5 km. Polka przegrała tylko z Francuzką Marie Dorin Habert. Doskonale spisały się też Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń.

Weronika Nowakowska-Ziemniak doskonale wytrzymała trudy trasy w Kontiolahti i kiepskie warunki atmosferyczne panujące na strzelnicy. Polka jako jedyna z całej czołówki strzelała bezbłędnie w śnieżnej i wietrznej scenerii. Jeszcze po swoim drugim strzelaniu Weronika prowadziła, mając 10 sekund przewagi nad Francuzką Dorin Habert. Na ostatniej rundzie pobiegła jednak wolniej od swojej rywalki i ostatecznie finiszowała na drugim miejscu ze stratą ok. 10 sekund. Trzecie miejsce przypadło Valji Semerenko z Ukrainy.

Doskonale wypadły także dwie inne Polki – Krystyna Guzik miała jedną karną rundę i zajęła piąte miejsce (strata 40 s), a Magdalena Gwizdoń z dwiema karnymi rundami finiszowała na siódmym miejscu, ustępując Dorin Habert o 52 s. Wyniki tego historycznego biegu polskiego biathlonu oznaczają, że trzy nasze reprezentantki będą mieć bardzo dobre pozycje wyjściowe w niedzielnym biegu pościgowym.

Czwarta z Polek – Monika Hojnisz pudłowała aż sześć razy i zajęła 75. lokatę.