Liga Mistrzów: Bramki z wtorkowych meczów

Piłka nożna - Pubsport.pl

Grupy od A do D piłkarskiej Ligi Mistrzów zakończyły już zmagania. Ośmiu uczestników 1/8 finału znaliśmy jeszcze przed 6. kolejką, ale dziś wyjaśniło się jeszcze kilka niewiadomych. Zapraszamy na podsumowania i skróty wtorkowych spotkań.

Uwaga! Nie odpowiadamy za usunięcie nagrań. Umieszczamy tylko filmy znalezione w sieci nie odpowiadamy za ich treść i ewentualne naruszenia praw autorskich.

Grupa A:

Dinamo Zagrzeb – Dynamo Kijów 1:1 (0:1)

Jeden z tych meczów, który nie miał żadnego znaczenia. Dodatkową atrakcją było jego przerwanie z powodu gwałtownych opadów śniegu. Wyglądało to mniej więcej tak:

1354650864367 GIF: The crazy conditions that led to Dinamo Zagreb Dynamo Kiev to be suspended

Tuż przed przerwą kapitalne uderzenie pokazał Jarmolenko. Gospodarze na pierwszego gola w tej edycji Ligi Mistrzów musieli poczekać aż do 94. minuty pożegnalnego meczu. Krstanović wykorzystał rzut karny i dał drużynie z Zagrzebia remis. Dynamo Kijów zagra wiosną w Lidze Europy.

0:1 Jarmolenko 45+1′

PSG – FC Porto 2:1 (1:1)

Stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie. Inicjatywę mieli paryżanie i udokumentowali to bramką, na którą szybko odpowiedzieli jednak goście. Druga połowa to dość wyraźna dominacja PSG, które wyszło na prowadzenie po „babolu” Heltona. Taki wynik pozwolił francuskiej ekipie na wyprzedzenie Portugalczyków w końcowej tabeli grupy A.

1:0 T. Silva 29′

1:1 Martinez 33′

2:1 Lavezzi 61′

Skrót:

Grupa B:

Montpellier – Schalke

Schalke potrzebowało osiągnąć co najmniej taki sam rezultat jak Arsenal w Pireusie, by cieszyć się z pierwszego miejsca w grupie. Niemiecki zespół prowadził 1:0, ale nie dowiózł wygranej do końca. Grupę wygrał, tylko dzięki porażce Kanonierów w Grecji.

0:1 Howedes 56′

1:1 Herrera 59′

Olympiakos – Arsenal 2:1 (0:1)

Do bramki Arsenalu na dobre wrócił Wojciech Szczęsny. Polski zawodnik w Pireusie puścił dwa gole i obejrzał żółtą kartkę. Arsenal zajął drugie miejsce w grupie, Olympiakos trzecie.

0:1 Rosicky 38′

1:1 Manitas 64′

2:1 Mitroglu 73′

Grupa C:

Malaga – Anderlecht 2:2 (1:1)

Anderlecht miał szansę na awans do Ligi Europy, ale potrzebował osiągnąć lepszy wynik niż Zenit w Mediolanie. Wobec wygranej Rosjan, ambitna walka i doprowadzenie do remisu w ostatniej minucie, nic nie dały belgijskiej ekipie, która pożegnała się pucharami. Malaga bez porażki – wygrywa grupę. Marcin Wasilewski – tradycyjnie już, przesiedział mecz na ławce.

1:0 Duda 45′

1:1 Jovanović 50′

2:1 Duda 61′

2:2 Mbokani 90′

Skrót meczu:

Milan – Zenit 0:1 (0:1)

Milan grał o przysłowiową pietruszkę i przegrał. 3 punkty zapewniły Zenitowi awans do Ligi Europy, choć przy remisie Anderlechtu także podział punktów w Mediolanie urządzał rosyjski zespół.

0:1 Danny 35′

Grupa D:

Real – Ajax 4:1 (2:0)

Real miał pewne drugie miejsce przed tym meczem, ale mimo wszystko pewnie go wygrał. Ajax walczył o awans do Ligi Europy i zadanie wykonał, ale tylko i wyłącznie dzięki wygranej Borussii nad Manchesterem City.

Borussia – Manchester City 1:0 (0:0)

Jurgen Klopp dał odpocząć kilku podstawowym graczom, w tym trzem Polakom. Wszyscy zasiedli na ławce rezerwowych. W 46. minucie na boisko wszedł Kuba Błaszczykowski i asystował przy zwycięskim golu. Robert Lewandowski w 77. minucie zmienił strzelca jedynej bramki.

Borussia zagrał fair w stosunku do Ajaxu, gdyż mogła to spotkanie odpuścić. Holendrzy awansowali do LE, Citizens odpadają z pucharów. Pytanie, czy Manciniemu i spółce w ogóle zależało by wyprzedzić Ajax i zająć 3. miejsce w tabeli?

1:0 Schieber 57′

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!