Wielka siatkówka w cieniu mundialu, dziś Polska – Włochy

Dwumecz z Włochami będzie pierwszym w tym sezonie Ligi Światowej, jaki polska reprezentacja zagra przed własną publicznością. Starcia z niepokonaną Italią w piątek i niedzielę o 19:30, pierwszy w Katowicach, drugi w Łodzi.

Po wyjazdach do Brazylii i Włochy nasi siatkarze mają 3 punkty i zajmują ostatnie miejsce w grupie. Rozegrali jednak o 2 mecze mniej niż wyprzedzająca ich ekipa Brazylii, która zdążyła przegrać już czterokrotnie w sześciu grach. Przed biało-czerwonym jest jeszcze Iran, który w 4 grach ugrał 4 punkty. Na czele niepokonani Włosi z kompletem 18 punktów. 

O poprawę bilasnsu w ten weekend powinno być nieco łatwiej, gdyż po pierwsze Stephan Antiga nieco wzmocnił naszą kadrę i zdecydował się włączyć do składu m.in. Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego i Bartosza Kurka. Po drugie – roszady nastąpiły także u Włochów, którzy do Polski przyjechali bez Iwana Zajcewa, Dragana Travicy, Emanuele Birarelliego, Simone Parodiego,Salvatore Rossiniego oraz Jiriego Kovara, czyli niemal całej wyjściowej szóstki. 

W ten weekend w ramach grupy A grać też będą Iran z Brazylią. Spotkania w Teheranie będą mieć bardzo duże znaczenie w walce o dwa miejsca w Final 6 LŚ, w której udział biorą Polska, Brazylia i Iran. Włosi jako gospodarze turnieju finałowego, mają pewny awans.

W ubiegłym tygodniu Italia przed własną publicznością dwukrotnie ograła Polskę 3:1, w rewanżach Polacy powinni wypaść lepiej.

Pierwszy mecz, w piątek w Katowicach o 19:30 pokaże Polsat i Polsat Sport. 

Tabele i terminarze LŚ 2014 >>

fot. FIVB.org

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz