Wielkie emocje w Maaseik i awans ZAKSY!

W rewanżowym meczu I rundy play off siatkarskiej Ligi Mistrzów Noliko Maaseik przegrało z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 2:3 i odpadło z rywalizacji. Polska drużyna musiała się jednak sporo natrudzić, by potwierdzić wyższość nad belgijskim zespołem. W pierwszym meczu w Kędzierzynie było 3:0 dla gospodarzy.

W pierwszym secie gra była wyrównana do drugiej przerwy technicznej. Tuż po niej trzypunktową przewagę zbudowali gospodarze, którzy potrzebowali ten mecz wygrać i okazać się lepszymi także w „złotym secie”. Nikłe prowadzenie wystarczyło by zapisać na swoje konto pierwszą partię – Noliko wygrało 25:22.

Siatkarze Zaksy lepiej spisali się w drugiej odsłonie, gdzie dość szybko odskoczyli na bezpieczny dystans i wyrównali na 1:1. Wynik tej partii to 25:18.

Trzeci set zakończył się identycznym rezultatem, tyle że triumfowali gospodarze. Noliko wygrało do 18, prowadząc wyraźnie właściwie od pierwszej przerwy technicznej.

Najbardziej pasjonujący był set czwarty, w którym Belgowie mieli szansę zakończyć mecz i doprowadzić do upragnionego „złotego seta”. Noliko prowadziło już 24:22, ale drużyna Daniela Castellaniego zdoła wyjść z tych opresji. Rozpoczęła się pasjonująca gra na przewagi, w której najpierw dwie piłki meczowe mieli siatkarze z Maaseik, potem inicjatywa przeszła na stronę Zaksy. Obie drużyny konsekwentnie wygrywały jednak punkty przy serwisie rywala. Zaksa miała dwie piłki setowe w górze, ale za każdym razem jej atakujący byli blokowani. Zabawa skończyła się dopiero wynikiem 33:31 dla ekipy przyjezdnej.

W tie-breaku jako pierwsze zaatakowało Noliko, osiągając prowadzenie 5:3. Po raz kolejny jednak, wicelider Plus Ligi, zdołał wrócić do gry i szybko odrobić straty. Przy zmianie stron było jeszcze 8:7 dla gospodarzy, ale już po kolejnych czterech wymianach, Zaksa prowadziła 10:9. Kilka minut potem, to pasjonujące widowisko, wspaniałym serwisem zakończył Antonin Rouzier. Kędzierzynianie wygrali 15:13 w tie breaku i 3:2 w całym meczu.

O tym jak bardzo wyrównane było to spotkanie niech świadczy statystyka zdobytych punktów. Po 129 minutach walki na parkiecie, Zaksa wygrała o jedną wymianę więcej – 113:112.

W następnej rundzie Zaksa powalczy o awans do turnieju finałowego. Rywalem będzie Skra Bełchatów lub Arkas Izmir, które swój rewanż rozegrają jutro. W Turcji, Skra wygrała 3:1.

Noliko – Zaksa 2:3 (25:22, 18:25, 25:18, 31:33, 13:15)

Najwięcej punktów w meczu zdobył Jelte Maan – 19. W drużynie gości najlepiej punktowali Jurij Gladyr (15) oraz Michał Ruciak (14).

***

Siatkówka LM terminarze i wyniki >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!