Wimbledon 2013 – Dzień 2

Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz pewnie awansowali do drugiej rundy Wimbledonu. W kolejnym dniu londyńskiej imprezy na kortach pokażą się natomiast Michał Przysiężny i siostry Radwańskie. 

Petzschnner – Przysiężny (12:30)

Michał Przysiężny (127 miejsce w rankingu ATP), po raz drugi z rzędu przedostał się do głównej drabinki turnieju wielkoszlemowego. W pojedynku z Niemcem Petschnnerem stanie zaś przed szansą drugiego, kolejnego awansu do drugiej rundy. Powtórzenie osiągnięcia z Roland Garros zdaje się być możliwe, gdyż rywal jest znany głównie z dobrych występów deblowych. W singlu idzie mu nieco gorzej i obecnie jest klasyfikowany na 141 miejscu w światowym zestawieniu.

Mecz zaplanowany na 12:30 na korcie nr 19, będzie pierwszym starciem tych dwóch zawodników.

U. Radwańska – Burdette (ok. 14:00)

Mallory Burdette i Urszula Radwańska są rówieśniczkami. Wyżej w klasyfikacji WTA wspięła się do tej pory Polka, która plasuje się  w tej chwili na 44. miejscu, podczas gdy jej rywalka jest 68. Obie zawodniczki jeszcze nigdy nie spotkały się na korcie. Podczas niedawnego Roland Garros, Burdette miała natomiast okazję zmierzyć się ze starszą z Radwańskich – Agnieszką. Przegrała 2:6 3:6.

Przewagą Uli jest większe doświadczenie w grze na kortach trawiastych. Amerykanka pierwszy raz gra w Wimbledonie, niedawno w S-Hertogenbosch odpadła zaś już w pierwszym meczu kwalifikacji.

Spotkanie odbędzie się na korcie numer 7. Poprzedzi je zaczynający się o 12:30 pojedynek męski – Pella vs. Levine.

A. Radwańska (4) – Meusburger (ok. 18:00)

Rywalka Agnieszki Radwańskiej jest anonimowa dla większości fanów tenisa. 30-letnia Austriaczka w swojej karierze nigdy nie dotarła dalej niż do drugiej rundy turnieju wielkiego szlema. Takie osiągnięcie zanotowała trzykrotnie, m.in. w 2007 roku na Wimbledonie. Obecnie zajmuje 116 miejsce w rankingu WTA.

Bardziej od klasy rywalki, martwią doniesienia na temat zdrowia Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka ma sześciomilimetrową narośl na kości stopy i odczuwa z tego powodu dyskomfort. O ile w pierwszych rundach nie powinno to być wielkim problemem, to w starciach z trudniejszymi przeciwniczkami, może to mieć znaczenie.

Mecz Radwańska – Meusburger będzie czwartym z kolei na korcie numer 2. Sesja rozpoczyna się o 12:30 od meczu kobiet, potem nastąpią dwa pojedynki turnieju panów. Należy się więc spodziewać, że Polka ruszy do boju z Austriaczką ok. 18:00.

***

W drugim dniu turnieju będzie można obejrzeć m.in. rozstawionych z numerami 1 – Serenę Williams i Novaka Djokovica. Reprezentantka USA zmierzy się z Mandy Minellą z Luksemburga (14:00). Serb powalczy natomiast z Florianem Mayerem z Niemiec (ok. 16:00). Z wartych uwagi spotkań wymienić należy także mecze: Gasquet – Granollers (ok. 16:00),  Simon vs. F. Lopez (ok. 18:00) oraz Tomić vs. Querrey (ok. 14:00).

***

Pełna drabinka i wyniki poprzednich dni na Wimbledonie 2013 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/