Poniedziałek na Wimbledonie: Radwańska walczy o ćwierćifnał /plan gier/

A. Radwańska

Prezentujemy plan gier na poniedziałek 30. czerwca 2014 na turnieju Wimbledon 2014, podczas którego bój o ćwierćfinał stoczy m.in. Agnieszka Radwańska.

Oprócz Radwańskiej na korty wyjdzie też spora grupa polskich deblistów, a także trzech juniorów. Łukasz Kubot i Robert Lindstedt wystąpią w drugiej rundzie gry podwójnej z Australijczykami Guccione i Hewittem. Klaudia Jans Ignacik i Ukrainka Julija Bejgelzimer staną przed szalenie trudnym zadaniem pokonania rozstawionego z numerem 1 duetu Hsieh/Peng. Mecz ten rozpoczął się w sobotę i na razie wynik jest bardzo dobry – 3:1 na korzyść Polki i Ukrainki. 

ZAPOWIEDŹ MECZU RADWAŃSKA – MAKAROWA

Dogrywać spotkanie będą też występujący w mikście Tomasz Bednarek i Vania King, którzy remisują 2:2 z parą Mirnyj/Chan. 

Zagrają też trzej polscy juniorzy – Kamil Majchrzak, Jan Zieliński i Hubert Hurkacz. Dla wszystkich będzie to pierwsze tegoroczne zetknięcie z londyńską trawą.

KORT CENTRALNY od 14:00
1. Alize Cornet (FRA) [25] v Eugenie Bouchard (CAN) [13]
2. Andy Murray (GBR) [3] v Kevin Anderson (RSA) [20]
3. Novak Djokovic (SRB) [1] v Jo-Wilfried Tsonga (FRA) [14]
KORT NR 1 od 14:00
1. Ana Ivanovic (SRB) [11] vs Sabine Lisicki (GER) [19]
2. Grigor Dimitrov (BUL) [11] v Leonardo Mayer (ARG)
3. Angelique Kerber (GER) [9] v Maria Sharapova (RUS) [5]
4. Serena Williams (USA) [8] / Venus Williams (USA) [8] v 
Kristina Barrois (GER) / Stefanie Voegele (SUI)
KORT NR 2 od 12:30
1. Stan Wawrinka (SUI) [5] v Denis Istomin (UZB)
2. Petra Kvitova (CZE) [6] v Shuai Peng (CHN)
3. Lyudmyla Kichenok (UKR) / Nadiia Kichenok (UKR) v Sara Errani (ITA) [2] / Roberta Vinci (ITA) [2]
4. Dominic Inglot (GBR) / Johanna Konta (GBR) v Bob Bryan (USA) [2] / Kveta Peschke (CZE) [2]
KORT NR 3 od 12;30
1. Feliciano Lopez (ESP) [19] v John Isner (USA) [9]
2. Ekaterina Makarova (RUS) [22] v Agnieszka Radwanska (POL) [4]
3. Feliciano Lopez (ESP) / Jurgen Melzer (AUT) v Jean-Julien Rojer (NED) [11] / Horia Tecau (ROU) [11]
4. Rohan Bopanna (IND) [7] / Andrea Hlavackova (CZE) [7] v Colin Fleming (GBR) / Jocelyn Rae (GBR)
5. Mate Pavic (CRO) / Bojana Jovanovski (SRB) v Horia Tecau (ROU) [6] / Sania Mirza (IND) [6]
KORT 12 od 12:30
1. Madison Keys (USA) vs Yaroslava Shvedova (KAZ)
2. Caroline Wozniacki (DEN) [16] v Barbora Zahlavova Strycova (CZE)
3. Julia Goerges (GER) [10] / Anna-Lena Groenefeld (GER) [10] v Eva Hrdinova (CZE) / Bojana Jovanovski (SRB)
4. Ashleigh Barty (AUS) [6] / Casey Dellacqua (AUS) [6] v Kimiko Date-Krumm (JPN) / Barbora Zahlavova Strycova (CZE)
5. Su-Wei Hsieh (TPE) [1] / Shuai Peng (CHN) [1] vs Julija Bejgelzimer (UKR) / Klaudia Jans-Ignacik (POL)
6. Jamie Murray (GBR) [10] / Casey Dellacqua (AUS) [10] v Jesse Huta Galung (NED) / Andreja Klepac (SLO)
KORT 18 od 12:30
1. Tereza Smitkova (CZE) v Lucie Safarova (CZE) [23]
2. Jeremy Chardy (FRA) v Marin Cilic (CRO) [26]
3. Flavia Pennetta (ITA) / Samantha Stosur (AUS) v Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) / Lucie Safarova (CZE)
4. Aisam Qureshi (PAK) [16] / Vera Dushevina (RUS) [16] v Oliver Marach (AUT) / Karolina Pliskova (CZE)
5. Jean-Julien Rojer (NED) [8] / Anna-Lena Groenefeld (GER) [8] v Florin Mergea (ROU) / Elina Svitolina (UKR)
KORT 8 od 12:30
1. Simone Bolelli (ITA) vs Kei Nishikori (JPN) [10]
2. Michael Llodra (FRA) [12] / Nicolas Mahut (FRA) [12] v Johan Brunstrom (SWE) / Frederik Nielsen (DEN)
3. Tomasz Bednarek (POL) / Vania King (USA) vs Max Mirnyi (BLR) [14] / Hao-Ching Chan (TPE) [14]
4. Jan Choinski (GER) v Michael Mmoh (USA) [11]
5. Katie Swan (GBR) v Ioana Loredana Rosca (ROU) [11]
KORT 16 od 12:30
1. Vera Dushevina (RUS) / Chanelle Scheepers (RSA) vsAndrea Hlavackova (CZE) [9] / Jie Zheng (CHN) [9]
2. Chris Guccione (AUS) / Lleyton Hewitt (AUS) v Lukasz Kubot (POL) [7] / Robert Lindstedt (SWE) [7]
3. Neal Skupski (GBR) / Naomi Broady (GBR) v David Marrero (ESP) [9] / Arantxa Parra-Santonja (ESP) [9]
4. Alize Cornet (FRA) / Caroline Garcia (FRA) v Raquel Kops-Jones (USA) [7] / Abigail Spears (USA) [7]
5. Nenad Zimonjic (SRB) [15] / Samantha Stosur (AUS) [15] v Martin Emmrich (GER) / Michaella Krajicek (NED)
KORT 16 od 12:30
1. Belinda Bencic (SUI) / Tsvetana Pironkova (BUL) v Timea Babos (HUN) [14] / Kristina Mladenovic (FRA) [14]
2. Bob Bryan (USA) [1] / Mike Bryan (USA) [1] v Roberto Bautista Agut (ESP) / Igor Sijsling (NED)
3. Eric Butorac (USA) / Timea Babos (HUN) v Leander Paes (IND) [4] / Cara Black (ZIM) [4]
4. Daniela Hantuchova (SVK) / Mirjana Lucic-Baroni (CRO) v Ekaterina Makarova (RUS) [5] / Elena Vesnina (RUS) [5]
5. Mike Bryan (USA) [1] / Katarina Srebotnik (SLO) [1] v Chris Guccione (AUS) / Oksana Kalashnikova (GEO)
KORT 4 od 12:30
1. Marketa Vondrousova (CZE) [12] v Freya Christie (GBR)
2. Jamie Malik (GBR) v Noah Rubin (USA)
3. Seone Mendez (AUS) v Holly Hutchinson (GBR)
4. Tami Grende (INA) v Anna Bondar (HUN) [15]
5. Gabriella Taylor (GBR) v Katherine Sebov (CAN)
6. Julian Cash (GBR) v Taylor Harry Fritz (USA)
KORT 5 od 12:00
1. Matteo Berrettini (ITA) v Akira Santillan (AUS)
2. Juan Jose Rosas (PER) v Harry Bourchier (AUS)
3. Jil Belen Teichmann (SUI) [5] v Fanny Stollar (HUN)
4. Martin Blasko (SVK) v Francis Tiafoe (USA) [7]
5. Elena Gabriela Ruse (ROU) v Aliona Bolsova Zadoinov (ESP) [4]
6. Stefan Kozlov (USA) [6] v Rafael Matos (BRA)
KORT 6 od 12:30
1. Martin Klizan (SVK) / Dominic Thiem (AUT) vs Alexander Peya (AUT) [2] / Bruno Soares (BRA) [2]
2. Rohan Bopanna (IND) [8] / Aisam Qureshi (PAK) [8] v Vasek Pospisil (CAN) / Jack Sock (USA)
KORT 7 od 12:30
1. Paula Badosa Gibert (ESP) v Luisa Stefani (BRA)
2. Ivana Jorovic (SRB) [1] v Kaitlyn McCarthy (USA)
3. Naiktha Bains (AUS) [16] v Greetje Minnen (BEL)
4. Joel Cannell (GBR) v Jan Zielinski (POL)
5. Pedro Martinez Portero (ESP) v Seong Chan Hong (KOR)
6. Kristina Schmiedlova (SVK) [8] v Usue Maitane Arconada (USA)
KORT 9 od 12:00
1. Katrine Isabel Steffensen (USA) v Viktoria Kuzmova (SVK)
2. Tim Van Rijthoven (NED) v Jumpei Yamasaki (JPN) [15]
3. Jaqueline Adina Cristian (ROU) v Francoise Abanda (CAN) [7]
4. Bogdan Ionut Apostol (ROU) v Yunseong Chung (KOR)
5. Marie Bouzkova (CZE) v Rebecca Sramkova (SVK)
6. Helen Ploskina (UKR) v Kimberly Birrell (AUS)
KORT 10 od 12:30
1. Julian Knowle (AUT) [9] / Marcelo Melo (BRA) [9] vAleksandr Nedovyesov (KAZ) / Dmitry Tursunov (RUS)
2. Andrea Petkovic (GER) / Magdalena Rybarikova (SVK) v Jarmila Gajdosova (AUS) / Arina Rodionova (AUS)
3. Lukas Dlouhy (CZE) / Liezel Huber (USA) v Daniel Nestor (CAN) [5] / Kristina Mladenovic (FRA) [5]
4. Sofia Kenin (USA) v Leticia Garcia Vidal (BRA)
5. Nicolas Alvarez (PER) v Alex Molcan (SVK)
KORT 11 od 12:00
1. Margot Yerolymos (FRA) v Yolimar Ogando (PUR)
2. Katie Boulter (GBR) v Priscilla Hon (AUS) [13]
3. Francisco Bahamonde (ARG) v Bogdan Bobrov (RUS)
4. Jaume Munar (ESP) [4] v Ku Keon Kang (KOR)
5. Johan Sebastien Tatlot (FRA) [8] v Omar Jasika (AUS)
6. Renata Zarazua (MEX) v Justina Mikulskyte (LTU)
KORT 19 od 12:00
1. Andrey Rublev (RUS) [1] v Henrik Wiersholm (USA)
2. Kamil Majchrzak (POL) [12] v Joao Menezes (BRA)
3. Evgeniya Levashova (RUS) v Bianca Turati (ITA)
4. Jodie Anna Burrage (GBR) v Ipek Soylu (TUR)
5. Tornado Alicia Black (USA) [3] v Anna Brogan (GBR)
6. Nino Serdarusic (CRO) v Marcelo Zormann (BRA) [14]
DO USTALENIA nie nie przed 18:00
1. Alexander Peya (AUT) [3] / Abigail Spears (USA) [3] v Martin Klizan (SVK) / Belinda Bencic (SUI)
2. Matias Zukas (ARG) [13] v Chan-Yeong Oh (KOR)
3. Daniel Appelgren (SWE) v Naoki Nakagawa (JPN) [9]
4. Nicholas Monroe (USA) / Shuai Zhang (CHN) v Bruno Soares (BRA) [13] / Martina Hingis (SUI) [13]
5. Pedro Iamachkine (PER) v Dennis Uspensky (USA)
6. Anastasia Mikheeva (GBR) v Jelena Ostapenko (LAT)
7. Mikhail Elgin (RUS) / Anastasia Rodionova (AUS) v Juan-Sebastian Cabal (COL) [11] / Raquel Kops-Jones (USA) [11]
8. Hubert Hurkacz (POL) v Lucas Miedler (AUT)
9. Natalia Vikhlyantseva (RUS) v Iryna Shymanovich (BLR) [6]

 


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/