Wimbledon 2014: ogłoszono listy rozstawionych

Korty Wimbledonu

Trwają ostatnie przygotowania do wielkoszlemowego Wimbledonu, który startuje w Londynie 23 czerwca. W środę ogłoszono listy rozstawionych. Z mumerem 4 zagra Agnieszka Radwańska, numer 15 przypadł w turnieju męskim Jerzemu Janowiczowi.

Agnieska Radwańska zagra z numerem czwartym, odpowiadającym jej aktualnej pozycji w rankingu WTA. Na tej podstawie numer jeden przypadł liderce klasyfikacji Serenie Williams, z dwójką zagra Na Li, a z trójką finalistka French Open – Simona Halep. 

Zasada ustalania numerów startowych w męskim Wimbledonie jest trochę inna i uwzględnia także wyniki turniejów trawiastych w tym i poprzednim sezonie. Dzięki temu Jerzy Janowicz – 24. w rankingu ATP zagra w Londynie z piętnastką, a jedynka przypada wiceliderowi rankingu Novakovi Djokovicowi. 

Pełne listy rozstawionych oraz inne informacje o Wimbledonie 2014 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz