Wimbledon 2015: Finał nie dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała 2:6 6:3 3:6 z Hiszpanką Garbine Muguruzą w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu 2015.

Polka dotarła na ten szczebel turnieju w Londynie po raz trzeci w karierze. Raz udało jej się wygrać półfinał, a raz musiała na tym etapie pożegnać się z rozgrywkami. Tak samo jest i w tym roku, gdyż od Radwańskiej lepsza okazała się reprezentantka Hiszpanii Garbine Muguruza.

Początek meczu zdecydowanie należał do Muguruzy, która już w pierwszym gemie przełamała Radwańską i szybko wyszła na wyraźne prowadzenie. Set pierwszy nie miał większej historii – Hiszpanka wygrała go do dwóch.

W drugim role się odwróciły – Agnieszka zaczęła grać lepiej i w poczynania przeciwniczki wdały się nerwy. Okazało się to kluczowe w tej rozgrywce, zakończonej wynikiem 6:3 dla krakowianki.

Trzecia partia rozpoczęła się kapitalnie dla Radwańskiej. Szybkie przełamanie w pierwszym gemie zapowiadało szczęśliwy finał, do którego jednak nie doszło. Muguruza szybko odrobiła straty, a w szóstym gemie odebrała Polce serwis i wyszła na prowadzenie 4:2. Przy stanie 5:3 urodzona w Wenezueli Garbine serwowała by wygrać mecz, ale Radwańska nie miała zamiaru składać broni. Polka miała piłkę na przełamanie, ale ta, po uprzednim zatańczeniu na taśmie spadła na jej stronę. Po tak szczęśliwym zwrocie akcji Muguruza wzięła sprawy w swoje ręce, wygrała gema, seta i cały mecz.

W finale Muguruza zagra z triumfatorką starcia Serena Williams – Maria Szarapowa.