Wisła – Vive czyli pierwsza odsłona świętej wojny

W sobotę o 17:30 w Płocku Orlen Wisła podejmie Vive Targi Kielce w meczu na szczycie PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn. Będzie to starcie dwóch uczestników Ligi Mistrzów.

Wisła i Vive od lat rywalizują o prymat w polskiej lidze i o epokę wyprzedzają pozostałe drużyny. W ostatnich sezonach zdecydowanie częściej cieszyli się kibice z Kielc, ale w tym roku płocczanie mają apetyty na przerwanie dominacji odwiecznych rywali. Ekipa została poważnie wzmocniona, a klasę potwierdziła awansując do Ligi Mistrzów. W niej trafiła do tej samej grupy co… Vive, dlatego też sobotni klasyk będzie pierwszym z serii dwóch jakie czekają nas w najbliższych dniach. W następną niedzielę, także w Płocku dojdzie do potyczki Płock – Kielce na arenie międzynarodowej.

W obozie Nafciarzy nie było ostatnio spokojnie. Spowodowały to mniejsze i większe kontuzje, jakie spotkały zawodników na początku tego sezonu. Narzekali na nie m.in. Marcin Lijewski, Adam Wiśniewski i Kamil Syprzak. Teraz wracają oni do zdrowia, ale nie wiadomo czy zagrają w sobotę.

Tego typu problemów nie miał Bogdan Wenta – szkoleniowiec mistrzów kraju dysponuje szeroką kadrą i jak sam przyznaje ma kłopot z doborem meczowej „szesnastki”.

Problemem jest to, jaką szesnastkę wybrać na to spotkanie i który zawodnik będzie musiał usiąść na trybunach. – powiedział

Mecz na szczycie PGNiG Superligi pokaże na żywi Polsat Sport News.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/