Wisła znów słaba…

Dziś o mało nie doszło do sensacji w meczu 14 kolejki naszej ekstraklasy. Wisła podejmowała u siebie Zagłębie Lubin i wydawało się, że po ostatnim zwycięskim meczu z Legią ,,Biała Gwiazda” również i zespół z Lubina pokona dość wysoko.

Zagłębie ten mecz miało grać ofensywnie, tak wynikało z taktyki, którą podał trener Bajor, ale okazało się, że to zmyła. Rozpoczęli bardzo defensywnie właściwie oprócz Traore wszyscy zawodnicy byli ok 40 m od własnej bramki. Wisła nie potrafiła dobrze rozegrać piłki w ataku pozycyjnym, notowała bardzo wiele strat, a Zagłębie czekało aż się zbliżą ok 35-40 m od ich bramki żeby odebrać piłkę. Gdy Lubinianie odebrali plan był prosty: szybko rozegrać kontrę i zaskoczyć Wisłę, ale oni też nie potrafili celnie podać. I tak ten mecz był toczony w 1 połowie, właściwie oprócz sytuacji z pierwszych minut i strzału Łukasza Garguły Wisła nic nie pokazała. Miałem nadzieję, że w 2 połowię się obudzą, ale tego nie zrobili. Zagłębie dalej się broniło, zobaczcie w statystyki 1 celny strzał z rzutu wolnego i zero 100% sytuacji!! I tak gra zespół, który na wiosnę był rewelacją…

Wiśle udało się zdobyć bramkę i wygrać, ale nikt w Krakowie nie jest zadowolony ze stylu gry. Pytałem znajomych kibiców Wisły i nie którzy mówili mi, że żałowali pieniędzy wydanych na ten mecz. Bo Wisła w tym sezonie gra różnie raz wygrywa w ostatnich minutach meczu niezasłużenie mecz z Cracovią, Zagłębiem, a raz wygrywa efektownie i grając dobry mecz chociażby z Legią. Teraz czekają ich 2 mecze wyjazdowe z Polonią Warszawa i z Arką Gdynia. Polonia ma swoje kłopoty przegrywa ostatnio lub remisuje, ale będą chcieli doskoczyć do czołówki tabeli. Natomiast Arka u siebie na sztucznej nawierzchni jeszcze nie przegrała, ba pokonała zespoły, które przed meczem z nią były w pierwszej trócje: Górnik Zabrze, Jagiellonie Białystok, GKS Bełchatów, czy ostatnio Koronę Kielce. Tak więc Wisła nie ma łatwego terminarza, jeśli nie wyciągną wniosków z dzisiejszego meczu to będzie ciężko. A jest co do poprawienia :

Dokładniejsze i szybsze rozgrywanie piłki w ataku pozycyjnym,

Po stracie walka o przechwyt,

Próba przejęcia piłki na połowie przeciwnika,

Gra skrzydłami i podłączanie się bocznych obrońców do akcji,

Brak strzałów z dystansu,

Lepsze wykonywanie rzutów rożnych, wolnych (ani jednej bramki w tym sezonie!),

Tak więc Wisłę czeka pracowity tydzień i zobaczymy w niedziele co udało się poprawić, a co nie…

PS. Gratuluję Henrykowi Kasperczakowi byłemu trenerowi Wisły zwycięstwa w pierwszym meczu w Kavali. A także Jackowi Gmochowi, ale szkoda, że nie poprowadzi PAO w meczu z Barcą… 🙁

PS. Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na facebooku. Na bieżąco publikujemy tam linki do wszystkich naszych wpisów, czasem także ,,wrzucamy? coś interesującego gratis.

ZIMOWE IGRZYSKA 2018 >>

TERMINARZ | KLASYFIKACJA MEDALOWA | MEDALIŚCI |

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!