Wisły polityka transferowa

W Wiśle Kraków rewolucja kadrowa zaczęła się latem. Odeszli : Marcelo(PSV),Głowacki(Trabzonspor) , Singlar(MFK Koszyce) , Marcin Juszczyk (Polonia Bytom) , Pablo Alvarez ( powrót z wypożyczenia do Reginny) , Mariusz Jop (Górnik Zabrze) , Junior Diaz (Club Brugge). Część z tych piłkarzy odeszła za darmo . Jednak  głównie chodzi tu o graczy rezerwowych. Największe koksy Wisełka zebrała na Marcelo. Z Krakowską Wisłą pożegnał się cały podstawowy, dobrze spisujący się blok defensywny.  Dużo graczy odeszło , trzeba było więc co nie co zainwestować. Do Wisły przybyli :

-Boukhari –  okazał się kompletną  klapą Maaskanta. Został bohaterem derbów z Cracovią,bo pilka akurat mu pod nogi spadła , no i uderzył na pustą bramkę.Ale poza tym był rezerwowym  i nie pokazał nic ciekawego.

-Cikos – zaczynał źle , potem z meczu na mecz było coraz lepiej.

-Bunoza – bardzo , ale to bardzo przeciętna runda Bośniaka , choć w porównaniu z początkami , kiedy nie mógł sobie w piłkę trafić jest okej. Wiele do poprawy.

Chavez ? też jak wspomniani poprzednicy zaczynał słabo , ale potem się rozkręcał i chyba będą z niego ludzie J.

Paljić – Maaskant znalazł mu dobrą pozycję ? lewa obrona. Miał całkiem poprawną rundę.

-Żurawski- wolny , słaby , nieskuteczy. Kompromitacja legendy !!!

-Branco-gra -no comments

-Andres Rios – ogólnie słaba runda , choć miał kilka meczy  gdzie błyszczał.

Cezary Wilk-ostatnio otrzymał powołanie do kadry Franciszka Smudy. Robi postępy , rozwija się , ale nie ma pewnego miejsca w składzie , gdzie za rywala ma jednego z najlepszych defensywnych pomocników ligi-Radka Sobolewskiego.

Milan Jovanić –  przychodził jako gwiazda , ale Mariusz Pawełek był lepszy i to on był numerem jeden. Aczkolwiek teraz Pawełek odszedł i możliwe , że to on będzie numerem jeden , ale Filip Kurto na pewno łatwo broni nie złoży.

Z powyższych moich opisów widać , że  letnie nabytki  ,,Białej Gwiazdy”  nie zachwyciły. Wisła jako drużyna też nie zachwyciła. Mimo iż zajmuje po rundzie jesiennej  drugie miejsce , to jak oglądałem większość ( jak nie wszystkie) mecze Wisły to grali tak , że aż oczy bolały. Teraz odeszli Brożkowie i Pawełek czyli piłkarze , którzy (oprócz Piotrka Brożka) stanowili o sile Wisły jesienią. Przyszli Genkov , Jaliens , Sivakov i ostatecznie na razie Melikson. W rozgrywanym obecnie Copa Del Sol Wisła rozegrała dwa mecze. W pierwszym ulegli Alesund 0:2 , a w drugim ponieśli kompromitującą porażkę z Valerangą 0:4. W obu meczach gra była po prostu katastrofalna. Niby to dopiero sparingi , ale ekipy z Norwegii też się dopiero przygotowywują do rundy , która rozpoczyna się tam dopiero 20 marca , a w Polsce 26 lutego. Wisła , wiec powinna być więc już w dalszym etapie przygotowań i takie drużyny pokonywać . Wypowiem się jeszcze na temat wzmocnień Wisły. Na temat Meliksona i Genkova się jeszcze nie wypowiadam , bo nie wdziałem ich jeszcze w akcji. Natomiast jeśli chodzi o Jaliensa i Sivakova to po grze w spotkaniu z Norwegami pozytywnych recenzji nie mogli zebrać . Sivakov grał 45 minut , nic dobrego nie pokazał  , za to zawinił przy jednej z bramek. Jaliens opuścił  boisko trochę później co pozwoliło mu popełnić dwa błędy bramkowe. Co zatem będzie z Wisłą podczas rundy jesiennej.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl