Włodarczyk wicemistrzynią!

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w konkursie rzutu młotem. Wygrała Rosjanka Tatiana Łysenko bijąc rekord olimpijski.

Polka od początku rzucała równo i daleko, każda z jej prób przekroczyła 75 metrów, nawet ta jedyna uznana za spaloną. Było to w czwartej kolejce, gdy Włodarczyk posłała młot w okolice 79-tego metra. Prawdopodobnie rzut ten dałby jej złoty medal, jednakże wylądował kilkadziesiąt centymetrów obok promienia i nie mógł zostać zmierzony. W związku z tym najlepszy rezultat jaki zanotowała polska miotaczka to 77.60 w ostatniej serii, choć już 77.10 osiągnięte rundę wcześniej dawało srebro.

Złota medalistka z Rosji swój najlepszy rzut miała w przedostatniej kolejce, gdy osiągnęła 78.18 m. Brąz przypadł Chince Zhang z wynikiem 76.34.

Zawiodły dwie inne faworytki – liderka światowych list, Białorusinka Miankowa była dopiero szósta, a ósme miejsce przypadło Niemce Betty Heidler. Z jej występem wiąże się dziwna sytuacja z czwartej serii, kiedy młot poleciał na ponad 77 metrów, ale z niewyjaśnionych przyczyn próba nie została zaliczona. Niemka przez kilka minut próbowała interweniować u sędziów, ale ci nie zmienili swoich decyzji.

UPDATE: Ostatecznie czwarta próba Heidler została zaliczona i zmierzona na 77.13 co dało jej brązowy medal.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz