Włodarczyk wicemistrzynią!

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w konkursie rzutu młotem. Wygrała Rosjanka Tatiana Łysenko bijąc rekord olimpijski.

Polka od początku rzucała równo i daleko, każda z jej prób przekroczyła 75 metrów, nawet ta jedyna uznana za spaloną. Było to w czwartej kolejce, gdy Włodarczyk posłała młot w okolice 79-tego metra. Prawdopodobnie rzut ten dałby jej złoty medal, jednakże wylądował kilkadziesiąt centymetrów obok promienia i nie mógł zostać zmierzony. W związku z tym najlepszy rezultat jaki zanotowała polska miotaczka to 77.60 w ostatniej serii, choć już 77.10 osiągnięte rundę wcześniej dawało srebro.

Złota medalistka z Rosji swój najlepszy rzut miała w przedostatniej kolejce, gdy osiągnęła 78.18 m. Brąz przypadł Chince Zhang z wynikiem 76.34.

Zawiodły dwie inne faworytki – liderka światowych list, Białorusinka Miankowa była dopiero szósta, a ósme miejsce przypadło Niemce Betty Heidler. Z jej występem wiąże się dziwna sytuacja z czwartej serii, kiedy młot poleciał na ponad 77 metrów, ale z niewyjaśnionych przyczyn próba nie została zaliczona. Niemka przez kilka minut próbowała interweniować u sędziów, ale ci nie zmienili swoich decyzji.

UPDATE: Ostatecznie czwarta próba Heidler została zaliczona i zmierzona na 77.13 co dało jej brązowy medal.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/