Włosi wygrali z Polakami w niezwykłym meczu Ligi Światowej

Piłka do siatkówki

Włochy wygrały w Rzymie z Polską 3:1 w meczu Ligi Światowej siatkarzy 2014. Spotkanie rozegrane na korcie tenisowym Foro Italico było pierwszym w historii tych rozgrywek meczem rozegranym na otwartym stadionie.

W pierwszych dwóch setach Polacy byli wyraźnie słabsi od Włochów, którzy lepiej i szybciej przystosowali się do niezwykłej scenerii rozgrywania meczu. Spotkanie odbywało się bowiem na otwartym stadionie, a konkretnie na 12-tysięcznym korcie tenisowym Foro Italico w Rzymie. Po partiach do 21 i do 20 gospodarze prowadzili 2:0. 

Biało-czerwoni obudzili się w trzecim secie, kiedy to na boisku wychodziło im niemal wszystko. Szybko przełożyło się to na wysokie prowadzenie i pewną wygraną do 15. 

Niestety wszystko wróciło do normy w czwartej partii, którą ekipa Mauro Beruto wygrała zdecydowanie, do 17 i odniosła szóste z rzędu zwycięstwo w tegorocznej Lidze Światowej. Italia prowadzi w grupie A i ma już 13 punktów przewagi nad Brazylią, 14 więcej niż Iran i o 15 więcej niż zamykająca tabelę Polska. Warto jednak zauważyć, że zespoły Włoch i Brazylii rozegrały już po 6 gier, a Polacy i Iran mają na koncie tylko po cztery mecze.

Tabele i wyniki LŚ 2014 >>

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/