Wojciechowski wycofuje się z Polonii

Po przegranym meczu z Ruchem Chorzów (0:1), właściciel Polonii Warszawa, Józef Wojciechowski ogłosił, że wycofuje się z piłki nożnej.

Moje ideały zostały zszargane – podsumował Wojciechowski.

Biznesmen przejął Polonię w 2006 roku, gdy ta grała w 2. lidze. W 2008 roku Wojciechowski odkupił od Zbigniewa Drzymały akcje Groclinu Grodzisk Wielkopolski, przeniósł drużynę do Warszawy i zgłosił do ekstraklasy pod szyldem Polonia Warszawa. Tym samym stołeczny klub „awansował” do najwyższej ligi, pomimo zajecia dopiero 7. miejsca w tabeli drugiej ligi.

Od początku inwestowania w Polonię Wojciechowski miał mistrzowskie ambicje, działał jednak bardzo porywczo i zmieniał trenerów jak rękawiczki. Polonia, mimo ogromnych nakładów na transfery i pensje dla zawodników zawodziła w kolejnych sezonach. Po piątkowej porażce z Ruchem, praktycznie straciła kolejną szansę na mistrzostwo oraz mocno skomplikowała sobie drogę do europejskich pucharów.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/