Wolni piłkarze do wzięcia, a gdzie są Polacy?!

Portal footballpress.net przygotował bardzo ciekawą listę nazwisk piłkarzy bez kontraktu, których obecnie może zatrudnić każdy klub na świecie nie ponosząc przy tym żadnych kosztów transferowych. Lista zawiera naprawdę znakomite nazwiska.


Przeglądałem ją w kontekście klubów z Polski, które mogłyby może się jakoś wzmocnić ściągając właśnie zawodników z bezrobocia. Oczywiście z góry można wykluczyć, że były bramkarz Milanu Nelson Dida nagle zgodzi się to robić w Wiśle Kraków, albo do Polonii dołączy Rivaldo, ale jest sporo nazwisk, które spokojnie można z naszymi klubami ,,swatać”. Oczywiście z umiarem, bo nikt nie chce, aby nasza Ekstraklasa stała się nagle kopią ligi z Kataru, gdzie emeryci dogrywają sobie bez ambicji, bez chęci i bez motywacji ostatnie miesiące kariery.

Wystarczy wspomnieć o doświadczonych obrońcach Gavrancicu czy Sablicu, którzy mają znakomite doświadczenie międzynarodowe zdobyte z reprezentacjami i Dynamem Kijów. Można poplotkować o ewentualnym wpływie na któryś klub transferu Oliviera Kapo lub Ousemane Dabo. Można wreszcie pomyśleć czy kiedyś uznawany za diament Goran Slavkovski nie chciałby skorzystać z możliwości odbudowania kariery w Warszawie, Poznaniu albo innym polskim mieście.

Co jeszcze ciekawsze, lista obejmuje tylko nazwiska bardziej znane i pewnie pomija dziesiątki piłkarzy, którzy nie poradzili sobie z tych lub innych przyczyn w Serie B, Ligue 2 albo 2. Bundeslidze. Czemu nasze kluby nie korzystają z okazji i nie próbują takich pracowników szukać? Czy na przeszkodzie stoją oczekiwania finansowe poszczególnych graczy czy może zwykłe lenistwo skautów?

Link do listy zamieszczam poniżej, zapraszam do zapoznania się i komentowania, kto i gdzie by się przydał.

SPRAWDŹ LISTĘ PIŁKARSKICH SŁAW DO WZIĘCIA OD ZARAZ


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018