Jesteś tutaj
Główna > World Grand Prix siatkarek 2015

Terminarz, tabele, wyniki oraz formuła rozgrywek siatkarskich World Grand Prix 2015.

[tab:Grupa I]

FINAL SIX

TABELA:

# Drużyna M W P SETY PKT
1. USA 5 5 0 15:2 15
2. ROSJA 5 3 2 10:6 9
3. BRAZYLIA 5 3 2 9:8 9
4. CHINY 5 2 3 9:9 7
5. WŁOCHY 5 2 3 8:13 4
6. JAPONIA 5 0 5 2:15 1

TERMINARZ:

22/07/15: Brazylia – Chiny 3:1
22/07/15: Włochy – Rosja 0:3
22/07/15: USA – Japonia 3:0

23/07/15: Brazylia – Rosja 0:3
23/07/15: Japonia – Chiny 0:3
23/07/15: USA – Włochy 3:1

24/07/15: Brazylia – Japonia 3:0
24/07/15: Chiny – Włochy 2:3
24/07/15: USA – Rosja  3:1

25/07/15: Chiny – Rosja 3:0
25/07/15: USA – Brazylia 3:0
25/07/15: Włochy – Japonia 3:2

26/07/15: USA – Chiny 3:0
26/07/15: Włochy – Brazylia 1:3
26/07/15: Japonia – Rosja 0:3

Gospodarz: USA (Omaha)

Runda zasadnicza

TABELA:

# Drużyna M W P Sety: PKT:
1. BRAZYLIA 9 9 0 27:2 27
2. CHINY 9 9 0 27:5 26
3. USA 9 8 1 26:9 24
4. WŁOCHY 9 5 4 18:14 14
5. ROSJA 9 5 4 16:17 14
6. JAPONIA 9 4 5 16:16 13
7. NIEMCY 9 4 5 15:17 13
8. SERBIA 9 3 6 17:19 12
9. TAJLANDIA 9 3 6 12:21 8
10. BELGIA 9 2 7 8:21 6
11. TURCJA 9 2 7 10:23 5
12. DOMINIKANA 9 0 9 0:27 0

TERMINARZ:

Gr. A:

Mecz: Czas Miejsce:
Tajlandia – Serbia 3:2 03/07 Bangkok (Tajlandia)
Brazylia – Japonia 3:1 03/07 Bangkok (Tajlandia)
Brazylia – Serbia 3:1  04/07 Bangkok (Tajlandia)
Tajlandia – Japonia 0:3 04/07 Bangkok (Tajlandia)
Japonia – Serbia 3:1 05/07 Bangkok (Tajlandia)
Tajlandia – Brazylia 0:3 05/07 Bangkok (Tajlandia)

Gr. B:

Mecz: Czas Miejsce:
Niemcy – Rosja 1:3 03/07 Ningbo (Chiny)
Chiny – Dominikana 3:0 03/07 Ningbo (Chiny)
Dominikana – Rosja 0:3 04/07 Ningbo (Chiny)
Chiny – Niemcy 3:0 04/07 Ningbo (Chiny)
Dominikana – Niemcy 0:3 05/07 Ningbo (Chiny)
Chiny – Rosja 3:1 05/07 Ningbo (Chiny)

Gr. C:

Mecz: Czas Miejsce:
USA – Włochy 3:1 03/07 Ankara (Turcja)
Turcja – Belgia 0:3 03/07 Ankara (Turcja)
Włochy – Belgia 3:0 04/07 Ankara (Turcja)
Turcja – USA 1:3 04/07 Ankara (Turcja)
Belgia – USA 0:3 05/07 Ankara (Turcja)
Turcja – Włochy 0:3 05/07 Ankara (Turcja)

Gr. D:

Mecz: Czas Miejsce:
Brazylia – Belgia 3:0  10/07 Sao Paulo (Brazylia)
Niemcy – Tajlandia 0:3 10/07 Sao Paulo (Brazylia)
Brazylia – Tajlandia 3:1 11/07 Sao Paulo (Brazylia)
Belgia – Niemcy 1:3 11/07 Sao Paulo (Brazylia)
Brazylia – Niemcy 3:0  12/07 Sao Paulo (Brazylia)
Belgia – Tajlandia 1:3 12/07 Sao Paulo (Brazylia)

Gr. E:

Mecz: Czas Miejsce:
Chiny – Dominikana 3:0 10/07 Saitama (Japonia)
Japonia – Włochy 2:3 10/07 Saitama (Japonia)
Chiny – Włochy 3:1 11/07 Saitama (Japonia)
Japonia – Dominikana 3:0 11/07 Saitama (Japonia)
Dominikana – Włochy 0:3 12/07 Saitama (Japonia)
Japonia – Chiny 1:3 12/07 Saitama (Japonia)

Gr. F:

Mecz: Czas Miejsce:
Serbia- Turcja 3:1 10/07 Kaliningrad (Rosja)
Rosja – USA 0:3 10/07 Kaliningrad (Rosja)
USA – Turcja 3:1 11/07 Kaliningrad (Rosja)
Rosja – Serbia 3:2 11/07 Kaliningrad (Rosja)
Serbia- USA 2:3 12/07 Kaliningrad (Rosja)
Rosja – Turcja 3:1 12/07 Kaliningrad (Rosja)

Gr. G:

Mecz: Czas Miejsce:
Rosja – Brazylia 0:3 16/07 Catania (Włochy)
Włochy – Belgia 3:0  16/07 Catania (Włochy)
Brazylia – Belgia 3:0 17/07 Catania (Włochy)
Włochy – Rosja 1:3 17/07 Catania (Włochy)
Belgia – Rosja 3:0 18/07 Catania (Włochy)
Włochy – Brazylia 0:3 18/07 Catania (Włochy)

Gr. H:

Mecz: Czas Miejsce:
Japonia – USA 0:3 16/07 Hong Kong
Chiny – Tajlandia 3:0 16/07 Hong Kong
Tajlandia – USA 1:3 17/07 Hong Kong
Chiny – Japonia 3:0  17/07 Hong Kong
Japonia – Tajlandia 3:0 18/07 Hong Kong
Chiny – USA 3:2 18/07 Hong Kong

Gr. I:

Mecz: Czas Miejsce:
Turcja – Serbia 0:3 16/07 Stuttgart (Niemcy)
Niemcy – Dominikana 3:0 16/07 Stuttgart (Niemcy)
Niemcy – Turcja 2:3 17/07 Stuttgart (Niemcy)
Dominikana – Serbia 0:3 17/07 Stuttgart (Niemcy)
Dominikana – Turcja 0:3 18/07 Stuttgart (Niemcy)
Serbia- Niemcy 1:3 18/07 Stuttgart ( Niemcy)

[tab:Grupa II]

FINAL 4:

Lublin

PÓŁFINAŁY

1/08/15: Holandia – Czechy 3:0
1/08/15: POLSKA – Portoryko 3:1

O TRZECIE MIEJSCE:

2/08/15: Czechy – Portoryko 3:1

FINAŁ

2/08/15: POLSKA – Holandia 0:3 (19:25, 19:25, 16:25)

 DrużynaMWPSety:PKT:
HOLANDIA66018:317
CZECHY64215:1012
POLSKA64213:812
PORTORYKO64214:1112
BUŁGARIA63313:139
KANADA6249:155
ARGENTYNA6157:164
CHORWACJA6065:181

Gr. J:

Mecz: Czas Miejsce:
Holandia – Czechy 3:1 03/07 Porec (Chorwacja)
Argentyna – Chorwacja 3:1 03/07 Porec (Chorwacja)
Argentyna – Holandia 0:3 04/07 Porec (Chorwacja)
Czechy – Chorwacja 3:0 04/07 Porec (Chorwacja)
Czechy – Argentyna 3:1 05/07 Porec (Chorwacja)
Chorwacja – Holandia 0:3 05/07 Porec (Chorwacja)

Gr. K:

Mecz: Czas Miejsce:
Bułgaria – POLSKA 0:3 (17:25, 20:25, 22:25) 03/07 Carolina (Portoryko)
Portoryko – Kanada 3:1 03/07 Carolina (Portoryko)
POLSKA – Portoryko 1:3 (19:25, 25:21, 19:25, 18:25) 04/07 Carolina (Portoryko)
Kanada – Bułgaria 3:2 04/07 Carolina (Portoryko)
Portoryko – Bułgaria 2:3 05/07 Carolina (Portoryko)
Kanada – POLSKA 1:3 (18:25, 25:20, 26:28, 17:25) 05/07 Carolina (Portoryko)

Gr. L:

Mecz: Czas Miejsce
POLSKA – Holandia 0:3 (18:25, 20:25, 15:25) 11/07 Argentyna
Argentyna – Kanada 1:3 11/07 Argentyna
POLSKA – Kanada 3:1 (25:20, 19:25, 27:25, 25:17) 12/07 Argentyna
Argentyna – Holandia 2:3 12/07 Argentyna
Holandia – Kanada 3:0 13/07 Argentyna
Argentyna – POLSKA 0:3 (21:25, 23:25, 25:27) 13/07 Argentyna

Gr. M:

Mecz: Czas Miejsce:
Portoryko – Czechy 3:2 10/07 Samokow (Bułgaria)
Bułgaria – Chorwacja 3:2 10/07 Samokow (Bułgaria)
Chorwacja – Portoryko 1:3 11/07 Samokow (Bułgaria)
Bułgaria – Czechy 2:3 11/07 Samokow (Bułgaria)
Chorwacja – Czechy 1:3 12/07 Samokow (Bułgaria)
Bułgaria – Portoryko 3:0 12/07 Samokow (Bułgaria)

[tab:Grupa III]

FINAL 4:

PÓŁFINAŁY:

11/07/15: Peru – Kolumbia 3:0
11/07/15:
Kenia – Australia 3:1

O TRZECIE MIEJSCE:

12/07/15: Australia – Kolumbia 0:3

FINAŁ:

12/07/15: Peru – Kenia 1:3

FAZA GRUPOWA:

 DrużynaMWPSety:PKT:
KOLUMBIA65116:415
PERU65115:415
KENIA64212:1010
KUBA 63312:910
KAZACHSTAN6339:118
ALGIERIA62410:147
MEKSYK6248:156
AUSTRALIA6063:181

Gr. N:

Mecz: Czas Miejsce:
Australia – Kuba 0:3 26/06 Taldykorgan (Kazachstan)
Kazachstan – Algieria 3:0 26/06 Taldykorgan (Kazachstan)
Kuba – Algieria 3:0 27/06 Taldykorgan (Kazachstan)
Kazachstan – Australia 3:0 27/06 Taldykorgan (Kazachstan)
Algieria – Australia 3:0 28/06 Taldykorgan (Kazachstan)
Kazachstan – Kuba 3:2 28/06 Taldykorgan (Kazachstan)

Gr. O:

Mecz: Czas Miejsce:
Kenia – Peru 0:3 26/06 Vera Cruz (Meksyk)
Meksyk – Kolumbia 0:3 26/06 Vera Cruz (Meksyk)
Peru – Kolumbia 3:1 27/06 Vera Cruz (Meksyk)
Meksyk – Kenia 2:3 27/06 Vera Cruz (Meksyk)
Kolumbia- Kenia 3:0 28/06 Vera Cruz (Meksyk)
Meksyk – Peru 0:3 28/06 Vera Cruz (Meksyk)

Gr P:

Mecz: Czas Miejsce:
Kuba – Kazachstan 3:0 03/07 Trujillo (Peru)
Peru – Kolumbia 0:3 03/07 Trujillo (Peru)
Kazachstan – Kolumbia 0:3 04/07 Trujillo (Peru)
Peru – Kuba 3:0 04/07 Trujillo (Peru)
Kolumbia- Kuba 3:1 05/07 Trujillo (Peru)
Peru – Kazachstan 3:0 05/07 Trujillo (Peru)

Gr. Q:

Mecz: Czas Miejsce:
Meksyk – Kenia 0:3 03/07 Algieria
Algieria – Australia 3:2 03/07 Algieria
Kenia – Australia 3:0 04/07 Algieria
Meksyk – Algieria 3:2 04/07 Algieria
Algieria – Kenia 05/07 Algieria
Meksyk – Australia 3:1 05/07 Algieria

Final 4 Grupy III odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Australii. Triumfator awansuje do Gurpy II w sezonie 2016.

[tab:Formuła]

  • Rywalizacja w Grupie III toczyć będzie się przez dwa weekendy (4 turnieje). Trzy najlepsze ekipy fazy zasadniczej i gospodarz – Australia, awansują do Final 4 Grupy III (10-12 lipca). Jego triumfator awansuje do Grupy II sezonu 2016 (jeśli spełni warunki „licencyjne”)
  • Rywalizacja w Grupie II toczyć będzie się przez dwa weekendy (4 turnieje). Trzy najlepsze drużyny i gospodarz – Polska, zagrają w turnieju Final 4 grupy II (31 lipca-2 sierpnia). Jego triumfator awansuje do Grupy I sezonu 2014 (jeśli spełni warunki „licencyjne”). Najsłabsza drużyna fazy zasadniczej może zostać zdegradowana do Grupy III 2016, jeśli triumfator Grupy III 2015 spełni warunki „licencyjne”.
  • Rywalizacja w Grupie I toczyć będzie się przez trzy weekendy (9 turniejów). Pięć najlepszych ekip fazy zasadniczej + gospodarz – USA awansuje do Final 6 (22-26 lipca). Najsłabsza drużyna fazy zasadniczej może zostać zdegradwana do Grupy II 2016, jeśli triumfator Grupy II 2015 spełni warunki „licencyjne”.

[tab:2014]

TABELA KOŃCOWA:

#
Drużyna
M
W(3:2)
P(2:3)
SETY:
RATIO:
PKT:
1. Brazylia 5 4 (0) 1 (1) 14:3 3,67 13
2. Japonia 5 4 (0) 1 (0) 12:4 3.00 12
3. Rosja 5 3 (2) 2 (0) 10:10 1.00 7
4. Turcja 5 2 (1) 3 (2) 10:12 0.83 7
5. Chiny 5 2 (1) 3 (1) 8:12 0.75 6
6. Belgia 5 0 (0) 5 (0) 2:16 0.13 0

Polska zajęły 4. miejsce w Grupie II i nie awansowały do Grupy I.

[tab:END]


pubsport.pl
Top