Wóz albo przewóz

Dziś wieczorem rozstrzygnie się czy Polska będzie reprezentowana na turnieju olimpijskim przez piłkarzy ręcznych. Nasi szczypiorniści w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Alicante zagrają z Hiszpanią.

Sytuacja jest klarowna – jeżeli nie przegramy, to jedziemy do Londynu. Polakom wystarczy remis z Hiszpanią, która już awans sobie zapewniła. Drużyną która może odebrać nam awans jest Serbia. Nasi wczorajsi rywale zmierzą się o 17:30 z Algierią. Muszą wygrać, by zachować realne szanse na drugie miejsce w grupie.

W przypadku równej liczby punktów między Polską i Serbią, będzie liczyć się lepsza różnica goli w całym turnieju. Na ten moment Polska ma bilans + 1, Serbia -3. Należy się jednak spodziewać, że Serbowie mogą znacznie podreperować swój bilans w starciu z Algierią.

Hipotetycznie, jeżeli Serbia wygra jednym lub dwoma golami z Algierią, to Polacy będą mogli sobie pozwolić nawet na minimalną porażkę z Hiszpanią (dwoma lub jednym golem)

Jest też możliwe, że różnica bramek Polski i Serbii będzie równa, wówczas drugą lokatę zajmie ekipa, która w całym turnieju zdobędzie więcej goli. Na ten moment Polacy mają 53 trafienia, Serbowie 52. Biorąc jednak pod uwagę klasę dzisiejszego rywala Serbii, należy spodziewać się, że w tym elemencie możemy okazać się od Serbów słabsi.

Jeżeli po niedzielnych meczach obie drużyny będą mieć identyczny bilans, a jest to matematycznie możliwe, to wówczas zdecyduje losowanie.

Reasumując – jest kilka furtek awansu, ale tą najpewniejszą i najmniej stresującą będzie po prostu wygrana, ewentualnie remis z Hiszpanami.

Mecz Serbia – Algieria w niedzielę o 17:30, Polska – Hiszpania o 20:15.

Więcej informacji na temat wszystkich turniejów kwalifikacyjnych do IO – TUTAJ


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/