Wozniacki lepsza od Kvitovej, Radwańska w półfinale

Tenis kort ziemny

Caroline Wozniacki wygrała z Petrą Kvitovą 6:3 6:2 w meczu 3. kolejki fazy grupowej tenisowego turnieju WTA Finals 2014. Ten rezultat daje Agnieszce Radwańskiej awans do półfinału imprezy.

Pewna awansu już przed mecze Dunka musiała pokonać Czeszkę, by umożliwić awans do 1/2 finału także swojej koleżance – Agnieszce Radwańskiej, która wcześniej w trzech setach przegrała z Marią Szarapową.

Kvitova dzień wcześniej łatwo poradziła sobie z Szarapową i zapowiadało się, że nie wypuści z rąk szansy jaką dostała od losu. O dziwo Czeszka właściwie nie nawiązała jednak walki z grającą na luzie Dunką musiała pożegnać się z turniejem.

Rywalką Wozniackiej w półfinale będzie prawdopodobnie któraś z dwóch zawodniczej – Ana Ivanovic bądź Serena Williams, Agnieszka Radwańska zagra prawdopodobnie z Simoną Halep. Na ostateczne potwierdzenie tych rozstrzygnięć trzeba poczekać jeszcze kilka godzin do zakończenia meczu Ivanovic – Halep. Jego początek ok. 13;30.