WTA Doha: Azarenka za mocna dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała z Wiktorią Azarenką 3:6 3:6 w półfinale turnieju WTA Qatar Open w Doha.

Mająca fatalny bilans meczów z Wiktorią Azarenką, Agnieszka Radwańska rozpoczęła to spotkanie słabo – już w pierwszym gemie przegrywając swój serwis. Co prawda stratę przełamania udało się szybko odrobić, ale w kolejnych minutach na korcie dominowała Białorusinka, która wygrała pierwszego seta 6:3.

Niestety, w drugiej partii obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Azarenka wciąż górowała nad Polką w większości tenisowych elementów i rozpoczęła seta od prowadzenia 3:0. Mimo heroicznej momentami walki, Radwańska przegrywała większość wymian i mecz zakończył się wynikiem 3:6 3:6.

Był to dziewiąty z rzędu wygrany przez Azarenkę pojedynek z krakowską tenisistką. W finale zmierzy się ona z SerenąWilliams lub Marią Szarapową.