WTA Finals 2014: Serena Williams pierwszą finalistką po wygranej z Woźniacki

Serena Williams została pierwszą finalistką turnieju WTA Finals Singapur 2014. W półfinale Amerykanka wygrała z Dunką Caroline Wozniacki 2:6 6:3 7:6, Jej rywalkę wyłoni starcie Simony Halep z Agnieszką Radwańską.

Serena Williams przeżywa w Singapurze serię wzlotów i upadków. W sobotnim półfinale z Caroline Wozniacki rozpoczęła zdecydowanie od tej drugiej opcji. Pierwszego seta liderka światowego rankingu przegrała 2:6, właściwie nie wygrywając żadnej wymiany. Nieliczne punkty wygrane w tym czasie przez Serenę pochodziły z asów serwisowych. Dowodem na to jak sfrustrwana była zawodniczka, jest moment w którym ze wściekłością roztrzaskała rakietę uderzając nią o kort.

W drugiej partii Amerykanka obudziła się i wróciła do gry. Lepsza gra Williams zachwiała nieco pewnością Wozniackiej – Caroline zaczęła popełniać więcej błędów własnych i w taki sposób – konkretnie podwójnym błędem serwisowym przegrała piłkę setową w dziewiątym gemie.

Wielkim widowiskiem była trzecia odsłona – jedyna, w której obie rywalki zagrały na wysokim poziomie. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzeba było tie-breaka. Ten sam w sobie był dramatyczną rozgrywką – Dunka prowadziła już 4:1 i była bliska wygrania piątegu punktu (piłka po uderzeniu Williams przetoczyła się po taśmie na stronę Wozniackiej), ale ostatecznie przegrała 6:8 i musiała pożegnać się z turniejem.

Finałową rywalkę dla Sereny Williams wyłoni mecz Halep vs. Radwańska. Relacja LIVE w PubSport.pl od 12:00.