WTA Finals: Świetny początek Radwańskiej – Kvitova bez szans z Polką

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska od świetnego meczu z Petrą Kvitovą rozpoczęła udział w turnieju WTA Finals Singapur 2014. Polka wygrała 6:2 6:3 i została liderką grupy białej.

Oba sety miały podobny przebieg i były wyrónane tylko w początkowych fazach. W pierwszej partii do stanu 2:2 obie tenisistki pilnowały swojego serwisu. Wówczas, proawdzą 3:2, Agnieszka przełamała rywalkę i okazało się, że to wystarczy do zwycięstwa w secie. Kvitova nie wygrała już żadnego gema i poległa 2:6.

W drugiej odsłonie Radwańska miała nieco więcej problemów. Już w trzecim gemie rywalka dokonała przełamania i zapowiadało się na trudną przeprawę. Już kilka minut potem, to krakowianka wygrała przy serwisie rywalki, doprowadziła do remisu i przy okazji odebrała przeciwniczce ochotę do walki. Od wyniku 3:3 do końca seta Kvitova nie ugrała już gema i zeszła z kortu pokonana.

Największym atutem Polki w tym starciu była defensywa i cerpliwość, którą wymuszała mnóstwo błędów u swojej oponentki. Kvitova raz po raz uderzała w siatkę bądź w aut oddając tym samym dużą liczbę punktów.