WTA Madryt: Radwańska przegrała z Szarapową

Agnieszka Radwańka przegrała z Marią Szarapową 1:6 4:6 w półfinale turnieju WTA w Madrycie.

Pierwsze dziesięć gemów tego pojedynku było widowiskiem szalenie bolesnym dla fanów Agnieszki Radwańskie. W tym czasie Polka zdążyła przegrać seta 1:6 i przegrywać 0:3 w drugiej partii. Agnieszka grała do tego momentu fatalnie i nie miała żadnych szans na nawiązanie równorzędnej walki z Szarapową. Jedyne punkty jakie zdobywała pochodziły z błędów przeciwniczki. W ten sposób krakowianka wygrała jedynego gema w pierwszej partii – cztery wygrane wówczas punkty to dwa powójne błędy Szarapowej i dwie piłki wyrzucone w aut.

Przy stanie 0:3 w drugim secie Polka wreszcze zrobiła to, o co w przerwie prosią ją Tomasz Wiktorowski – zaatakowała odważniej i wybiła tym z rytmu przeciwniczkę. Przez kilka kolejnych gemów gra była wyrównana, a Radwańskiej udało się nawet wyjść na prowadzenie 4:3. Niestety gorszy moment Szarapowej szybko minął i zdążyła ona jeszcze uratować seta.

W finale Szarapowa zagra w niedzielę z Simoną Halep, która wyeliminowała w długim, ponad dwugodzinnym boju Petrę Kvitovą.