WTA Madryt: Szarapowa na drodze Agnieszki do finału

Agnieszka Radwańska

W sobotę ok 13:30 Agnieszka Radwańska zagra z Marią Szarapową w półfinale prestiżowego turnieju WTA w Madrycie. Będzie to drugie w ostatnim czasie starcie Polki z tą utytułowaną przeciwniczką.

25 kwietnia wracająca na korty po dłuższej przerwie Szarapowa wygrała z Radwańską w ćwierćfinale zawodów w Stuttgarcie. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 6:3 i otworzył Rosjance drogę do wygrania całego turnieju. 

Będzie to już 12 pojedynek tych tenisistek, niestety statystyki zdecydowanie przemawiają za Szarapową, która triumfowała już dziewięciokrotnie. Agnieszka pokazała jednak w Madrycie, że potrafi z takimi demonami przeszłości doskonale się rozprawiać. W 1/8 finału ograła, pierwszy raz od sześciu lat inną tenisistkę z Rosji – Swietłanę Kuzniecową. 

W drugim półfinale madryckiego turnieju, o godzinie 11:30 Petra Kvitova zmierzy się z Simoną Halep. Oba pojedynki pokaże na żywo stacja TVP Sport, dostępna także darmowo w internecie.

***

W przyszłym tygodniu najlepsi tenisiści i tenisistki przeniosą się do Rzymu, gdzie odbęzie się kolejny prestiżowy turniej na nawierzchni ziemnej. Najważniejsze informacje o tych zwodach znajdziecie oczywiście na PubSport.pl pod linkiem:

Turniej tenisowy w Rzymie (edycja 2014) >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz