WTA Madryt: Szarapowa na drodze Agnieszki do finału

Agnieszka Radwańska

W sobotę ok 13:30 Agnieszka Radwańska zagra z Marią Szarapową w półfinale prestiżowego turnieju WTA w Madrycie. Będzie to drugie w ostatnim czasie starcie Polki z tą utytułowaną przeciwniczką.

25 kwietnia wracająca na korty po dłuższej przerwie Szarapowa wygrała z Radwańską w ćwierćfinale zawodów w Stuttgarcie. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 6:3 i otworzył Rosjance drogę do wygrania całego turnieju. 

Będzie to już 12 pojedynek tych tenisistek, niestety statystyki zdecydowanie przemawiają za Szarapową, która triumfowała już dziewięciokrotnie. Agnieszka pokazała jednak w Madrycie, że potrafi z takimi demonami przeszłości doskonale się rozprawiać. W 1/8 finału ograła, pierwszy raz od sześciu lat inną tenisistkę z Rosji – Swietłanę Kuzniecową. 

W drugim półfinale madryckiego turnieju, o godzinie 11:30 Petra Kvitova zmierzy się z Simoną Halep. Oba pojedynki pokaże na żywo stacja TVP Sport, dostępna także darmowo w internecie.

***

W przyszłym tygodniu najlepsi tenisiści i tenisistki przeniosą się do Rzymu, gdzie odbęzie się kolejny prestiżowy turniej na nawierzchni ziemnej. Najważniejsze informacje o tych zwodach znajdziecie oczywiście na PubSport.pl pod linkiem:

Turniej tenisowy w Rzymie (edycja 2014) >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/